Kedvenc
Paul: Fogadom, hogy nem növesztek pocakot, s azon leszek, hogy tetsszem neked. Fogatlanul is imádni foglak, s holtomig csodálom formás feneked. Csodálom az eszed, a szemed, ahogy a húsevőket porig alázod. A dögös tested, a kezed, bár a konyhában megtörik a varázsod. Hadd legyek a legjobb barátod, s te az eleségem, mert hála Istennek, akiben te nem hiszel, hogy rávett arra, hogy légy a feleségem.
Nem olvastam az alapul szolgáló könyvet, így a film önmagában is tetszett, nem hasonlítottam össze akarva-akaratlanul az olvasottakkal. Gyönyörű a környezet, és nagyon passzolnak a színészek a feladathoz.
Ehrengard erős, határozott női karakter, csavaros észjárással, ha arra van szükség, és ez plusz pont, hogy ilyen nagyszerűen sikerült megjeleníteni a filmben!
Ne vesztegesd el a közös időt! Ennyi a mondanivaló, de ez nagyon jól van kibontva. Szép film, és kedves is. A srác meg… és a vége… meg a fa…
A legvégén a stáblista alatt a megkérdezettek…
Csak ajánlani tudom.
Az első 15 perc után ott akartam hagyni, 28 perc után nem tudtak volna kivontatni, 37 perc után ott akartam hagyni…és így tovább és így tovább a film végéig. Egyszerre hat mindenre mindenhol és mindenkor, ha hagyod, hogy berántson és felülsz rá.
Az intellektusra, az ösztönvilágra, a filozofikus, a harcos, az érzelmes, a békés, a dühödt, a nyugodt részeidre. Folyamatosan borzolódik az összes receptorod, meghúz, elereszt, pulzál, üvölt és csendben van…elképesztő…átveszi a kontrollt feletted, kettétöri a kormányt, majd a kezedbe adja…otthagy, visszatér.
Univerzum márpedig csak egyféleképpen létezhet…ahogy én magam érzékelem. Külső, saját tapasztalásomon túli világ nem létezik, mert nem bizonyított számomra annak léte…következésképpen ÉN vagyok az univerzum…na jó de ebből az énből van sok milliárd…és ha ezek összecsapnak.
Egy tini konfliktusa a világgal senkit nem érdekel…mindennapos dolog, de ő nem így éli meg belülről. Lelke felrobban, kizuhan a semmibe, visszakapaszkodik, keresi a biztos pontot…vajon van ilyen? Egy apró hétköznapi mozzanatunk másokban világokat omlaszt össze, vagy épít fel…vigyázni kell az apró mozzanatokkal.
Nem tudom a mai napig eldönteni, hogy zseniális vagy kókler az egész. A zseniális felé hajlok.
Ja, és rend csak káosz után van…vagy közben?
Még újabb háttér
Több mint egy hét telt el azóta, hogy egy merész húzással megváltoztattuk a Snitt hátterét, és ez számos újabb kérdést vetett fel: Miért néz ki ez a te monitorodon megint teljesen máshogy? Mi lenne, ha azt választanánk, ami az én monitoromon barátságos, a tieden pedig unalmas? Nem lenne itt az ideje egyszerűen beletörődni, hogy ez sosem lesz jó?
A Snitt fekete tavába dobott nagy sárga kő végül a következő kreatív hullámot vetette:
Az oldal alapháttere mostantól egy-egy fekete-fehér filmnek a képkockája, amely bizonyos időközönként változik. (Aki beállított magának egyedi háttérszínt, az továbbra is azt látja ehelyett.) Az oldal tartalmát túlgörgetve bukkan elő a teljes képkocka, amelyről nem is árulunk el többet, hátha akad valaki, aki kitalálja, hogy melyik némafilmből származik (a következő heti kocka szintén ebből a filmből lesz).
Az új háttérszínről
Amilyen könnyű volt a Molynál a „molykék” és a Gremlinnél a „gremlinzöld” színek megtalálása, annyira nehezen akadtunk rá a Snitt valódi színeire, illetve leginkább sehogysem, ezért volt az oldal idáig csaknem teljesen szürke. Mert a színválasztás hoz magával egy csomó kérdést: Miért néz ki ez a te monitorodon teljesen máshogy? Miért csak egyetlen színe legyen? Vagy milyen lenne, ha a színe az évszaktól függne, vagy a napszaktól, vagy a látogató filmes preferenciáitól? Ha a DeviantArt éppen most dobta a szuperszép színsémáját, akkor azt mi felhasználhatjuk? És így tovább…
Végül évek meddő elmélkedése után így lett a Snitt sárga (mobilon ebből semmi nem látszódik). Illetve itt beraktunk egy plusz mezőt a beállítások Működés füle alá, hogy bárki olyanná alakíthassa a háttérszínt, amilyennek ő gondolja a Snittet (a színeket hexa formában kell megadni). Így ha valakinek mégsem sárga a Snitt, akkor szabadon kísérletezhet a saját színének megtalálásával…
Egy brutálisan csodálatos és csodálatosan brutális szkeccsfilm az elszakadt cérnáról és a betelt poharakról. A kissé szokatlan iMDB-féle komédia-dráma-thriller műfajbesorolás azt hiszem közelebb áll a valósághoz, mint a vígjáték címke: a hat kisfilm morbid humort, fájdalmasan mindennapiból extrémmé fajuló abszurd szituációkat, egyszerre sötét és szórakoztató dialógusokat vonultat fel mély, néhol már állatias emberi indulatokkal és némi társadalomkritikával átszőve. Aki szereti az ilyesfajta groteszk cuccot, az nem fog csalódni.
@puma: Mit mondott? Mert szerintem lehet :D
Hozzászólás betöltése@Mátrixi: nagyon meglepetten nézett és végül nem kaptam választ vagy legalábbis nem emlékszem. Lehet épp aludtam, nem mindig emlékszem az álmaimra :D