Triviák
A bárányok hallgatnak című film főszerepére eredetileg Jeremy Ironst kérték fel, de ő visszautasította az ajánlatot. Amikor később a színész látta Anthony Hopkinst Lecterként, még hálát is adott azért, hogy annak idején továbbadta a lehetőséget.
Kapcsolódó filmek: A bárányok hallgatnak (1991)
A korabeli cenzorok nyílt homoszexualitás ábrázolása miatt kivágtak a filmből egy jelenetet, amelyben Marcus Licinius (Laurence Olivier) a fürdőben megpróbálja elcsábítani Antoniust (Tony Curtis). A film 1991-es felújításakor Kubrick visszatette a jelenetet, a hang azonban elveszett és újra kellett szinkronizálni. Curtis vállalta a feladatot, Olivier azonban addigra már elhunyt, így őt Anthony Hopkins helyettesítette.
[nullahategy.hu]Kapcsolódó filmek: Spartacus (1960)
Amikor Sir Anthony Hopkinst az ügynöke Londonban felhívta, hogy elmondja neki, „A bárányok hallgatnak” című forgatókönyvet küldi el neki – mint Hopkins utóbb elmesélte – rögtön arra gondolt, hogy egy gyerekfilm szerepére kérik fel.
[imdb.com]Kapcsolódó filmek: A bárányok hallgatnak (1991)
Sir Anthony Hopkins egyik inspirációja Dr. Hannibal Lecter karakterének megformálásához egy londoni barátja volt, aki ritkán pislogott mikor beszélt, ami borzasztóan idegesítette a környezetét.
[imdb.com]Kapcsolódó filmek: A bárányok hallgatnak (1991)
Miután Lectert elvitték Baltimore-ból, a terv az volt, hogy sárga vagy narancssárga munkaruha lesz rajta. Sir Anthony Hopkins meggyőzte Jonathan Demme rendezőt és Colleen Atwood jelmeztervezőt arról, hogy a karakter nyugtalanítóbbnak és fenyegetőbbnek tűnik, ha tiszta fehérbe öltözik. Hopkins később elárulta, hogy az ötletet a fogorvosoktól való félelméből merítette.
[imdb.com]Kapcsolódó filmek: A bárányok hallgatnak (1991)
1 hozzászólásAnthony Hopkins a szerepéért elnyert Oscar-díjjal az Oscar történetének rangos helyét foglalta el.
Ő lett minden idők legidősebb színésze, aki elnyerte a díjat. Ő most 84 éves.
Az eddigi legidősebb díjazott Jessica Tandy és Christopher Plummer volt, mindketten 82 évesen vették át a díjat.
Kapcsolódó filmek: Az apa (2020)
Fiatalkorában a másik álma a színészkedés mellett az volt, hogy világhírű zongoraművész legyen belőle — a kettő együtt nyilván nem működhetett, de Hopkins kiemelkedően tud zongorázni, és hobbiból zenéket is komponált egész életében. Aztán nem csak hobbiszinten működött a dolog: egy 1964-ben komponált keringőjét a felesége mutatta meg évtizedekkel később, 2010-ben a híres holland hegedűművésznek és karmesternek, André Rieuin-nek — akinek annyira megtetszett a darab, hogy felvette a zenekara repertoárjába, és 2011-ben, Bécsben, Hopkins jelenlétében elő is adták. 2012-ben egy komplett albumot is kiadott Hopkins a komolyzenei műveiből a birminghami szimfonikus zenekar közreműködésével.
Anthony Hopkins a filmjeiben is gyakran közreműködött a zenékben is: hallhatjuk a zongorajátékát többek között a Westworldben, A mágusban, a Gyilkos ösztönben és Az ártatlanban is. A 2007-es Sundance fesztiválon debütáló Tudathasadás című filmjének a zenéjét is ő szerezte.
[hu.ign.com]Kapcsolódó filmek: Tudathasadás (2007)
„Mindenki odavan a hatvanas évekért, de én utálom azt a korszakot. Semmi más nem volt az egész számomra, mint egy hosszú, esős szerda délután a Waterloo Roadon. Nagyobbrészt végigittam az egészet, hogy valahogy a feledésbe meneküljek” – mondta Anthony Hopkins életének erről a korszakáról. Meg azt is, hogy egyszer annyira berúgott a tequilától, hogy azt képzelte: ő Keresztelő Szent János, és a tengerrel beszélgetett Malibuban.
Akkor döntötte el, hogy abbahagyja az ivást, amikor 1975 karácsonyán egy phoenixi hotelszobában ébredt fel, és fogalma sem volt róla, hogyan került oda Los Angelesből: „Egy nagyon erős gondolat hasított belém, amikor meghoztam a döntést: vége az egésznek, mostantól elkezdhetsz élni. Azóta is ennek tudatában élek.”
[hu.ign.com]1993-ban II. Erzsébet brit királynő a Buckingham Palotában lovaggá ütötte, elismerve ezzel figyelemreméltó színészi teljesítményét.
[www.noklapja.hu]A színész szülei, Dick és Muriel pékséget üzemeltettek, és komoly erőfeszítéseket tettek azért, hogy fiúk egy szigorú internátusban tanulhasson. Ennek ellenére Hopkins nem szeretett tanulni, inkább a művészetek vonzották, festett és zongorázott. Miután apja 17 évesen kitette a szűrét otthonról, a cardiffi zene- és drámaiskola ösztöndíjas hallgatója lett.
[www.noklapja.hu]