10 zseniális, összeesküvés-elméletről szóló film [instylemen.hu] lista 10

schummyka 

https://www.instylemen.hu/osszeeskuveselmeletekrol-szol…
Gyilkosságok, eltussolások, háttérhatalom… Számtalan összeesküvés-elmélet kering a világban, a leghíresebbekről pedig filmek is készültek! Mutatjuk a 10 legjobbat, amit muszáj látnod!

Nemrég jelent meg a Netflix listáján az Amerikai összeesküvés: Polip gyilkosságok című dokumentumfilm, ami számtalan kérdést vet fel: Mi az igazság? Létezik egyáltalán? És ha igen, akkor valaha ki fog derülni? Az amerikai filmgyártás egyik nagyon fontos és népszerű műfaja az összeesküvés-elméletekről szóló produkciók, amik sok embert elgondolkodtatnak, sőt valljuk be: a legtöbbször igazságalapjuk is van, amit könnyedén el tudunk képzelni. A legtöbb természetesen a politika világát járja körül, ami egy nagyon veszélyes terep, fő mozgatórugója pedig a hatalom; és ahogy azt a történelemből tudjuk a hatalom mindenre képes…

Szerző: InStyle
2024. március 20.

  • perc
A kód neve: Merkúr (1998)

Egy bankrablás kísérlet során túszdráma bontakozik ki, melyben az FBI beépített ügynöke, Art Jeffries, minden erejével azon van, hogy megakadályozza a vérontást, beleértve a fiatalkorú elkövetők életét is. Sajnos az ügy balul sül el, és Jeffriest irodai munkára helyezik át. Eközben egy kilencéves autista fiú, Simon Lynch, egy rejtvényújságot kap, melyből egy telefonszámot olvas ki. Mikor a fiú szüleit meggyilkolják Art Jeffries kezd az ügyben nyomozni, és hamarosan rájön, hogy a fiú sokkal értékesebb a kormány számára, mint azt gondolta volna.

Amerikai összeesküvés: A polipgyilkosságok (2024–)

Egy oknyomozó újságírót holtan találnak hotelszobájában, miközben a Polip néven ismert amerikai kormány összeesküvése ellen nyomoz. A hatóságok öngyilkosságot állapítanak meg, de ezt senki nem hiszi el. Az ügyben egy másik újságíró is nyomozni kezd, miközben egyre több tanú lép elő az árnyékból. Évtizedekkel később újabb részletek derülnek ki… A dokumentumfilmben valós személyek szerepelnek.

JFK – A nyitott dosszié (1991)

John F. Kennedy 1963-as meggyilkolásának részleteit a mai napig homály borítja. Lee Harvey Oswaldot letartóztatták az elnök halála után pár órával, de igen gyorsan őt is kivégezték. A film azt az elméletet járja körül. hogy a gyilkos valójában nem Oswald volt, hanem Amerika egyik megbújó hatalmi ága.

Földi űrutazás (1978)

A film az űrutazás kapcsán terjengő összeesküvés-elméletre alapoz, miszerint valójában az egész csak egy tévés szenzáció volt, senki nem jutott ki az űrbe. Azonban egy újságíró rájön a cselre, és elkezd nyomozni az expedíció után.

Az elnök emberei (1976)

Június 7-én, miután felfedezik, hogy betörtek a washingtoni Watergate Épületben található demokrata párti irodába és lehallgatóberendezéseket telepítettek, az elkövetőket vád alá helyezik. A The Washington Post felkéri Bob Woodward újságírót, hogy a látszólag jelentéktelen eseményről tudósítson. Azonban hamar kiderül, hogy a betörők nem hétköznapi bűnözők: mindegyikük professzionális lehallgatóberendezéseket hozott magával, és egyikük korábban CIA ügynök volt. Woodward mellé hamar csatlakozik Carl Bernstein, a másik újságíró a lapnál, és közösen próbálnak rájönni az események hátterére. A nyomozás során felfedezik, hogy az ügy mögött valójában a Fehér Ház és maga a republikánus elnök, Nixon áll.

Összeesküvés-elmélet (1997)

Jerry Fletcher egy paranoid New York-i taxisofőr, aki állandóan összeesküvés-elméleteket oszt meg az utasaival. Úgy véli, hogy mindenhol, mindenben a kormány titkos tevékenységeit látja, még saját újságot is szerkeszt, ahol részletesen taglalja paranoid gondolatait. Rendszeresen zaklatja ismerőseit, például Alice Sutton ügyészt is, állandóan megosztva vele agyszüleményeit, bár Alice csak egy kedves bolondnak tartja Jerryt. Egy napon azonban Jerryt sötét alakok rabolják el, hogy kinyerjék belőle valamilyen titkot. Jerrynek azonban sikerül megszöknie. Első lépése az, hogy Alice-hez fordul segítségért, de mielőtt bármit tehetnének, Jerryt letartóztatják és kórházba szállítják. Itt találkozik a titokzatos dr. Jonassal, aki korábban már elrabolta őt.

Jobb, ha hallgatsz (2014)

Egy újságíró nyomozásba kezd egy történet után, ami arról szól, hogy a CIA részt vesz egy kokainszállítmány szervezésében, melynek célja egy nicaraguai lázadó csoport felfegyverzése. Amint egyre mélyebbre ás a történetben, felfedi a bizonyítékokat, ám a CIA és néhány rivalizáló újságíró támadást indít ellene és családja ellen is.

Snowden (2016)

Edward Snowden hazáját akarta szolgálni. Bár egészségügyi okok miatt korai végét érte katonai pályafutása, informatikusként elhelyezkedett a titkosszolgálatnál. Itt rádöbben egy sokkoló tényre: az amerikai kormány képes bármelyik embert a világon megfigyelni, lehallgatni telefonbeszélgetéseket, feltörni e-maileket, sőt, még a laptopok kameráin keresztül is képes behatolni a magánéletünkbe.

A bennfentes (1999)

Jeffrey Wigand kutatási és fejlesztési vezetőként dolgozik az egyik vezető dohányipari vállalatnál. Amikor a vállalat vezetése olyan kísérletekbe kezd, melyek a nikotinfüggés gyorsulását célozzák, Wigand tiltakozik, amiért végül kirúgják. Mivel elismert tudósnak és az ipar bennfentesének számít, tanúvallomása kritikus jelentőségű lesz az évszázad legnagyobb perében, melyet a dohánygyártók ellen indítanak. Lowell Bergman (Al Pacino) tapasztalt tévés riporternek sikerül rábírnia Wigandot, hogy nyilvánosság elé álljon, azonban a dohányipar könyörtelen támadásaira már nem lehetett felkészülni.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Michael Moore Bush elnökválasztási eredménye körül nyomoz, és igen hamar szóba kerül a háborúból húzott haszon…