The Turning Point (2020) 24

Az állatok és az emberek helyet cseréltek. Most állatok uralják a földet, az emberek pedig a kihalás szélén állnak.

The Turning Point (2020)
Rendező

Gyártó
Wantaways

Kedvencelte 3

Várólistára tette 10


Kiemelt értékelések

Coralie 

Steve Cutts megint nagyot alkotott, és aktuálisabb, mint valaha. Elkeserítő, hogy még mindig tele vannak a közösségi oldalak klímaváltozás tagadókkal, a környezetvédelem ellenlábasaival, akik szerint ez az egész kamu, összeesküvés, csalás, gazdasági érdekek által vezérelt álhír. Valószínűleg egészen addig nem fogják elhinni, amíg a saját bőrükön nem tapasztalják a tragédiát, csak akkor már késő lesz sírni. :( Örülök, hogy Cutts tovább folytatja munkásságát.

PS – kiegészítés:
Érdemes odafigyelni a videóban elrejtett apró üzenetekre is!
0:38 – a póznára kitett papírlapon a MISSING „HOPE” felirat látható
1:01 – a szerződés szövegében egy mondat ismétlődik: „All work and no play makes Jack a dull boy.”
1:35 – az újság két vezető cikkének címe: „Rich 1% get a little bit richer” és „Immigrants to blame for all your problems”
2:24 – reklám szövege „The taste that lasts forever” – vagyis a műanyag, amiben az üdítő van, sosem fog lebomlani
2:31 – a kóla neve „Type 2”, ami a kettes típusú cukorbetegségre utal

1 hozzászólás
Kemiviki 

Nagyooon jó lett!!! A grafika nagyon király lett, a zenék és a mondani való is rendben volt.
Sok embernek kellene a másik oldalra kerülnie, hogy megértse mennyi kárt okoz a világunknak.

Munro

Számomra Cutts alkotásai még mindig inkább tekinthetőek animációs videoklippeknek, mint rövidfilmeknek, így furán hat, amikor már rögtön a nyitányban jelzi a következőt: a film by…
Nincs egy kijelölt sík, karakterközpontúság, szimbolikus, lineáris cselekményfolyamat, amit az ezekhez hasonló párpercesek megkövetelnek. Ez nem azt jelenti, hogy nekünk kötelezően csak egy figurát kellene végigkövetnünk egy kijelölt úton, hanem az összetettséget kellene érzékelnünk, és arra építeni az alkotónak egy stílust. Nem pedig folyamatosan egy megadott zenére kidolgozni sok-sok snittet, amit különböző variációk szerint összevágunk.
Másfelől: Az animációs filmesek sokkal inkább építenek egy nagyon is hasonló témára, hogy aztán a filmográfia egységességet mutasson a későbbiekben. Cutts ugyan egy témával dolgozik, de miért érzem azt, hogy folyton csak ismételgeti önmagát? Semmi változatosság nincs a munkáiban. Az első általam látott munkájánál (címszerint Happiness) még nagyon is frissnek hatott a mondanivalója. De most? Mintha rólam is már elkezdték volna lehúzni a bőrt megtekintés közben.
Biztos sok munkája van ezekben, de nem kevés kivetnivalót találni azokban, amelyekbe ő belefog. Rajzosként vérprofi, filmesként -amelynek ő akarja felmutatni magát – amatőr.

2 hozzászólás
Barbella

Amikor már a sokadik, ugyanazt a mondanivalót megcélzó alkotást látom, kicsit meglegyint az értelmetlenségük. Legalább egy évtizede jönnek a „szem felnyitó” képek, videók, zenék amelyek, az abszurd, vagy morbid esetleg groteszk hatásukkal akarják megértetni azt, amit az emberiség már így is ért. És mi változik a hatásukra? Semmi.
Az, hogy a társadalmunk „gonosz” nem feltétlen jelenti azt, hogy az emberiség gonosz. Milliók próbálnak tenni a klímaváltozás vagy épp a mindent elborító hulladék ellen. Csak épp nem ők vannak döntő pozícióban, a média, pedig vég nélkül sorozza az embereket azzal, hogy „FOGYASSZ!!!” Ennek ellenére a film fordított felállásában az emberek, nem kiszolgáltatott lényként, hanem visszataszítónak vannak ábrázolva. Nekem kicsit azt sugallva, hogy megérdemlik, és javíthatatlanok, nincs mit tenni. És ezért nincs tényleges hatásuk.
Mert a film célja, hogy sokkolja a nézőt, hogy elszörnyedjen. De pozitív hozadékot így nem valószínű, hogy hoz önmagába. Nem hiszem, hogy az emberek undorító csatornapatkányként való ábrázolása, ráébreszt valakit is valamire, vagy arra ösztönözne bárkit is, hogy életmódot váltson. Az ilyen hatású műveken csak „csámcsog” az ember, és bólogat hogy „Ja ilyenek vagyunk” pedig nem.
Inspirálni, vagy motiválni nem fog senkit.


Hasonló filmek címkék alapján