Iwatani Naofumi átkerül egy középkori fantasy világba, ahol a négy megidézett hős leggyengébbjeként, a Pajzsos Hősként kell megmentenie azt. Társai azonban átverik, kirabolják és megszégyenítik, Naofumi pedig ezáltal úgy kezd hozzá a világ megmentéséhez, hogy mindent és mindenkit gyűlöl… [tovább]
Tate no Yuusha no Nariagari (Tate no Yuusha no Nariagari 1.) (2018–2019) 41★
24' · japán · akció, animációs, kaland, fantasy, sorozat, anime 13
1 évad · 25 rész
Szereposztás
Kedvencelte 18
Várólistára tette 42
Kiemelt értékelések
Őszintén eléggé tartottam ettől a sorozatból, mert anno még a csapból is az folyt, hogy milyen fantasztikus. De végül pozitív csalódás volt számomra, pedig tényleg féltem, hogy nem fog tetszeni. Nem igazán vagyok kibékülve azzal, amivé az isekai műfaj vált mostanában, lásd idióta főhős, rengeteg ostoba és – isten tudja miért – csakis érte epedő nagymellű vagy loli csajok és agyhalott főgonoszok nulla értékelhető motivációval.
Azért itt sem van hiány klisékből, elég csak Naofumi háremére gondolni, ami jelen állás szerint egy dögös csajból és két loliból áll.
De az a különbség, hogy a legtöbb hárem isekaihoz képest, Naofumi teljesen megérdemli a csajok csodálatát és szeretetét. Szegény, annyi mindenen keresztül kellett mennie amiatt a *khm* nőszemély miatt. Nem is mondanám antigonistának, mert teljesen érthető, hogy ezután teljesen elveszette a bizalmát mindenben és mindenkiben, és jó kereskedőként elkéri mindennek az árát. Már az is csoda, hogy lassan képes volt újra nyitni mások felé, leginkább Raphtalia-nak köszönhetően. Összességében Raphtalia szép és kedvelem is, tényleg megható látni, mennyire fontosak egymással Naofumival, és mennyi mindent éltek át együtt. De lassan nem ártana már kapcsolatilag is a következő szintre lépnie Naofumival, mert ez így kissé idegesítő. Ráadásul, miután megnéztem a @Janus által ajánlott videót, nem tudok elvonatkoztatni, a „10 éves szövegétől”… Aztán ott van Filo, aki nagyon cuki, meg szeret enni, meg élvezem nézni, amikor jól tökön rúgja Motoyasut, de ennyi. Akit egyébként többször is megrúghatna. Meg távolabbra. Úgy három világnyira megfelelne. Köszi. A másik két idiótában, vagyis főleg Renben néha felcsillan az értelem szikrája, hogy aztán megint maga alá temesse az az eszméletlen mennyiségű sötétség, ami a fejükben lakozik. Ott van még kék hajú húgica, akinek a trónhoz való joga kissé megalapozatlan. Most még annyira nincs a karakterével problémám, de nem lehetne, ha csak simán csodálná Naofumit a változatosság kedvéért, és nem zúgna bele?! Na meg ott van a drágalátós nővére, akit remélem majd ha nem is Naofumi, de valaki belelöki abba a megidézett vasszűzbe. Huh, borzalmasan utáltam azt a nőszemélyt spoiler
A világ érdekes, nem igazán kreatív, de ezzel a spoiler egészen érdekesnek tűnik, csak az a kérdés, hogy mit fognak majd kihozni belőle. Az animáció szép, a CGI kevésbé, de szegény Golden Kamuy első évados medvéjének a sokkját nem tudta lekörözni azért. Remélem a folytatást nem fogják nagyon elhúzni, eddig nagyon tetszett az anime, de ehhez a történethez kb még egy ugyanilyen hosszú évad tökéletesen belefér, több már annyira nem.
Évekkel ezelőtt sokkal több animét néztem, mostanában eléggé leálltam velük, de ez szembejött, tetszett a tartalma, gondoltam „akció” „fantasy” „párhuzamos világ” címszavakkal nem lehet rossz.
Nem is volt az. Tény, hogy napjainkban nagyon felkapott ez a legesélytelenebb fazon is bizonyítani akar típusú fantasy, itt viszont nem történt 180 fokos változás egyik napról a másikra. Kis lépésekben haladtunk, az eleje mondhatni lassú is volt (25 rész hosszúsággal élhet is ezzel a luxussal), mégis beszippantott.
Aki szereti a harcolós, másik világban játszódó, túlnyomórészt eseménydús animét, az szeretni fogja ezt is. Amióta befejeztem, keresem a hasonló történetű/hangulatú animéket, de egyelőre nem jártam sikerrel.
Blogbejegyzés: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2019/07/animeajanlo…
Eleinte úgy voltam vele, hogy ez biztosan egy sablonos, isekai, harcolós anime lesz. De valahogy mégis egy remek anime lett a végére. A karakterek rengeteget fejlődtek, ami nálam mindig plusz pontot jelent. A történet azért picit lapos, mert ez a „hullámos” dolog tényleg sablonos, de ebbe is tettek egy csavart a „másik világ hősei” dologgal. o.O
Naofumi és Raphtalia egyértelműen kedvencek lettek. :) ^^
Az opening is kedvenc lett. Mindkettő.
Remélem kapunk egy következő évadot, mert ha nem… valakit nagyon elkalapálok akkor! :D
**A tíz csillagból azért adok kilencet (AnimeAddicts-on is így tettem), mert egy következő évad nélkül nem teljes a „történet”.** :)
Kifejezetten pozitív csalódás volt, pedig az isekai nagyon nem a kedvencem. Szerintem az isekai műfaj azért létezik, hogy az otakukat megnyugtassák, hogy „nyugi van, neked is lehet még esélyed egy normális életre, csak ugorj ki egy kamion elé". Szerintem egyébként vannak isekai általi öngyilkosságok, legalábbis elképzelhetetlennek tartom, hogy az ilyenek hatására ne ugortak volna emberek kamion elé, hátha egy másik világban ébrednek fel.
De a Rising of the Shield Hero Naofumija nem kamion által kerül egy másik világba, hanem csak beleolvas egy könyvbe, ami beszippantja. Ha a sima isekai-oknak hála több embert üthettek el a kamionok, akkor ez az anime következtében szerintem biztosan kevesebben olvasnak már.
Azért szerencsére nem csak ennyi a sztori. Naofumi egy hihetetlenül jó főhős és az egyik kedvenc anime főszereplőm lett, nem véletlenül. A mellékkarakterek közül Meltyt érdemes megemlíteni, mert ő remek volt, meg néha Raphtaliát, akinek a romantikus szálával kezdetben nem voltam annyira kibékülve, de végül a végére nem zavart. Na meg Myne, aki… Joffrey meg Umbridge keveréke. Jó, olyan szinten nincs, mint Joffrey vagy Umbridge, de azért ha a Wikipédia-adatlapján az aliasok között szerepel a „bitch" meg a „whore" az jelent valamit. Ő nem szakmailag volt bitch, hanem jellemileg, de testben, lélekben, szívben. Ő a gonoszok táborát erősíti, míg Raphtalia és Melty Naofumi háremét. A hárem harmadik, és talán legérdektelenebb tagja Filo, aki aranyos, meg minden, ráadásul gigantikus csirkévé tud alakulni, de alapvetően nem nagy szám. A hárem negyedik tagja, aki csak a sztori legvégén kapcsolódik be az eseményekbe, a Zöldhajú Csaj.
A világ baromira érdekes, de vannak vele problémáim. Például, egy fantasy világban miért van lézerkivetítő, mint a sci-fikben? Alapjáraton a játékközpontú világokkal sem vagyok kibékülve.
Az animáció hidegrázós. Alapvetően ráz a hideg, mert annyira gyönyörű, hogy le az összes kalapommal, de ha CG van, akkor attól ráz a hideg, mert Úr Isten, valamilyen fantasztikusan ronda.
A többi karakter… hát… van a három hős, akik az agysejtjeiket eszik reggelire, vagy nem tudom, de részről részre hülyébbek lettek.
A zene nem rossz, a karakterek szintén, és a sztorira is ezt tudom mondani. A „nem rossz" az, amivel a legjobban le tudom írni az animét. De akkor mi emeli ki a többi hasonló történet közül?
Naofumi. Őszintén mondom, hogy ilyen főszereplőt még nem láttam. Igazság szerint az író szerintem utálhatta őt, mert szépen megkínozta az epizódok alatt. Azért mégsem utálhatta teljes szívéből, mert háreme is volt, ahol mindenki szerelmes volt bele, főleg Raphtalia.
Amúgy… nem sok jót mondtam az animéről, de higgyétek el, hogy ez az anime nagyon jó. A kedvenceimbe nem került be, de egyértelműen az egyik legjobb, amit valaha láttam.
Montivious videója inspirált a megnézésre, ajánlom mindenkinek, mert az a videó valami zseniális. https://www.youtube.com/watch…
Én ezt minden apró hibájával együtt is szerettem. A történet még nincs befejezve, bár vége az évadnak. Szóval folytatásért kiált. Én pedig türelmesen várom, mert jó az alapötlet, a világ, a lények, izgalmas és fordulatos a történet, és még jó a mondanivalója is.
Én személy szerint csalódtam benne. Eleinte tetszett, bár akkor sem találtam kiemelkedőnek. Nekem túlságosan sablonos a sztori. Bár Raphtalia kedvenc karakterek közé azért bekerült
Folytatása
Összehasonlítás |