A történet egy különleges kísérletről szól, mely során egy kutatócsoport egy félelmetes lényt alkot. Kezdetben a kutatók maximálisan tudják kontrollálni a lényeket, de egy óvatlan pillanatban elszabadul a pokol. Crawford Tillinghast (Jeffrey Combs) végignézi, amint az egyik Resonator felfalja a… [tovább]
Tágra nyílt elme (1986) 28★
Képek 22
Szereposztás
Kedvencelte 4
Várólistára tette 24
Kiemelt értékelések
80-as évek egyik legjobb low budget horror filmje, nem véletlenül játszik benne Jeffrey Combs, aki több H. P. Lovecraft írás megfilmesített verziójában is szerepel. Minden megtalálható a filmben, amit egy igazi horror rajongó kedvel, művér, trutymó és mindenféle nyálka amivel az emberi test összekerülhet a film során. A test megszűnik létezni, az elme pedig kiteljesedik a film végére.
Hű, micsoda perverz agymenést kanyarítottak Lovecraft úr novellájából! :D
Volt itt minden: őrült kisérlet, perverz tudós, malackodni vágyó doktornő, egy kéjenc lény egy másik dimenzióból, kannibalizmus, pudli kutya, indokolatlan csőtörés a pincében, remegő homloknyúlvány és a világ leghosszabb 30 másodperce.
Néhány helyen azért jol elkacarásztam magamban. Klassz és a végletekig elborult horrorfilm.
Nem ismerem Lovecraft írásait, de amennyiben a könyvei is ilyenek, mint ez a film akkor biztos jó sok tudat módosító szert használt.
Engem a sok fura dolog ellenére vagy éppen amiatt szórakoztatott, és persze elgondolkodtatott persze nem komoly dolgokon, például csak azon, hogy vajon minden pszichiáter örült vagy csak a filmek akarják így bemutatni. ;) Az egyik rosszindulatú, a másik pedig könnyen befolyásolható és egyik sem „százas”.
Ebből a filmből megtanultam, hogy kell egy élő ember agyát a szemüregén keresztül táplálékként hasznosítani. Természetesen előbb ki kell harapni a szemgolyót és kiköpni, mert az nem jó.
Na, szóval ezt a filmet csak azoknak ajánlom, akik nem veszik halálosan komolyan a látottakat és kellő humorral tudják az ilyen jeleneteket kezelni, mert nagyon sok gusztustalan dolog van ebben a filmben. Mégis nézhető!
A színészek közül csak Jeffrey Combs-on látszódik, hogy képes színészi alakításra, a többi nagyon amatőrnek tűnik az én szememben. Nagyon hiteles a „kukac fejű” agyevő tudós szerepében.
A film tele van jó kis régimódi gumiszörnyekkel és gumi maszkokkal, ami nem is csoda, mert a film ’régi’ és akkoriban még a számítógépes effektek nem élték annyira virágkorukat, mint jelenleg. A film kis költségvetésű, kevés szereplővel dolgozik ezért kamaradarabnak is tekinthetjük.
A rendező Stuart Gordon, akinek többek között a Re-Animátor, Fortress, az Űrkamionosok, Robot Jox című és egyéb B, Zs kategóriás filmeket is köszönhetjük.
Amennyiben mondanivalót akarok benne felfedezni, akkor azt mondhatom, hogy a film bemutatja, hogy a szenvedélyes és felelőtlen kísérletezés milyen következményekkel járhat, bár nem ez a film fő mozgatórúgója.
Akik szeretik a retró horror filmeket mindenképpen ajánlható. A finyásabbak pedig mindenképpen kerüljék el!
A ReAnimátor széria után nem is vártam mást, mint még több nyálkát, testnedveket, nyúlványokat, mindez a perverzió köntösébe bújtatva. A harmadik szem ötlet mondjuk nekem bejött és van mögötte spirituális töltet, így ha elvonatkoztatok a vicces megvalósítástól, egész jó kis retró élmény volt.
Népszerű idézetek
– Your boss had some screws loose.
– He was a genius. It's just that the five senses weren't enough for him. He wanted more.