Rokuro egy híres, ördögűzőkből álló családból származik, akiknek a feladatuk a gonosz Kegare démonok eltávolítása. Hősünknek azonban esze ágában sincs a családi hivatást választani, szívesebben lenne énekes, focijátékos, vagy bármi más. Aztán Benio személyében egy új paplány növendék érkezik a… [tovább]
Sousei no Onmyouji (2016–2017) 10★
24' · japán · akció, fantasy, sorozat, anime 13 !
1 évad · 50 rész
Képek 3
Szereposztás
Gyártó
Studio Pierrot
TV Tokyo
Nihon Ad Systems
TV Tokyo Music
Avex Pictures
Kedvencelte 7
Várólistára tette 15
Kiemelt értékelések
A Sousei no Onmyouji egy shounen anime, amit kb senki se ismer. Még ő sem. Én viszont úgy vagyok vele, hogy akihez eljut ez az értékelés, annak meleg szívvel tudom ajánlani ezt a sorozatot, mert az egyik legfrissebb, amihez szerencsém volt a műfajban. A Sousei no Onmyouji, avagy a Twin Star Excorcists egy shounen fight anime, aminek sikerült megtalálni az arany középutat: irdatlanul sokszor látott és sablonos alapsztorival dolgozott, és ezt megtömte egyedi ötletekkel. Így nem is tudom, hogy a Sousei-t lerágott csontnak vagy igazi különlegességnek nevezzem. Legyen mind a kettő!
A történet a tipic, tsundere lány és egy nagyon erős mágiával rendelkező fiú démonokat űz. Ez volt a Bleach, a Shakugan no Shana, Soul Eater, de a Noragami, meg párezer másik animének is a sztorija. Azért már itt is csempészik egyediséget a dologba, például azzal, hogy a Magano nevű párhuzamos világot nevezték ki a kegarének nevezett démonok elleni harcok fő színterének, meg a mágia a talizmánokkal.
Kezdjük akkor a karakterekkel! A két főszereplő, Enmado Rokuro és Adashino Benio (nekem amúgy se az Enmado-ról, sem a Benio-ról nem jutna eszembe, hogy Japán név. Inkább olaszosan hangzik.) Ők szintén sok szempontból tipic, sok szempontból egyáltalán nem tipic hősök. Kezdem Rokuroval, mert kettejük közül ő volt inkább előtérbe állítva (mert hát csak shounenről beszélünk, még ha az egyik főszereplő lány is, az anime csak a fiú főhőst teszi előtérbe). Rokuro forrófejűség, spoiler vannak tipikus shounenfőhősös jellemvonásai, de abban a két dologban különbözik tőlük, hogy a legtöbbükkel ellentétben Rokuro nem hülye, és – ez talán még nagyobb különbség – ő már az elején is irdatlan erős. A társaitól nem tér el abban, hogy a anime nagy része azzal telik, hogy a főhős erősödni akar, de ő már az első részben is az egyik legerősebb ördögűző.
Benio sokkal tipikusabb tsundere főhős, de ő sem kevésbé kedvelhető. Egyáltalán nem éreztem azt, amit sok shounenben, hogy a női főhős többnyire falidísznek van. Azt pedig külön imádtam, amikor a Kamuitól kapott lábaival harcolt (amiket én bogárlábaknak hívtam). Teljesen olyan volt, mintha toporzékolt volna.
Az anime még szokatlanul sok időt fordít a romantikus szálra, így az nem tűnik olyan randomnak, mint mondjuk pár társában éreztem.
Fontosabb főszereplő még Arima, a főördögűző (akinek haláli egy stílus jutott), meg a tizenkét őrző. Közülök Seigen volt a kedvencem, és Shimon. De mindegyiküket nagyon kedveltem. spoiler
Még Mayurát érdemes megemlíteni, akinek a karakterét nagyon szerettem, de az kicsit idegesítő volt, hogy az végső harcot kivéve az összes harcot kütve töltötte, amíg a többiek megmentik.
A negatív oldalon is kifejezetten jó. Egy bajom van velük: a mellékgonoszokat is túl erősnek tette meg. A főantagonistáknak meg szó szerint isteni erőt ad. Igen, többesszámot használtam. Mert az anime állandóan váltogatja a főgonoszait. Nem úgy, hogy arc-okra van bontva az anime, és minden arc-nak saját antagonistája van. Nem, az anime egy történetszálat visz csak végig, de úgy, hogy konkrétan a 47.részben derül ki, hogy ki a főellenség. spoiler
De az antagonisták többsége kifejezetten jó. Voltak páran, akiket nem kedveltem (pl a táncimáncis basara), de a többség kifejezetten jó.
Én a Sousei no Onmyouji-t mindenkinek ajánlom, akik kíváncsiak egy nagyon jól kidolgozott, friss és nagyon jól kidolgozott shounen animére vágynak, amiben még mondanivaló is van, és ami sablonos sztorira épül, de igyekszik kerülni a kliséket.