A dokumentumfilm a környezetvédelem területére kalauzolja el a nézőt. A történet középpontjában az egyik legsúlyosabb környezetszennyező tevékenység áll, melyre fittyet hánynak a legnagyobb környezetvédelmi szervezetek is. Megismerhetjük egy lelkes környezetvédő útját, aki sajátos módszerekkel… [tovább]
Cowspiracy: A fenntarthatóság titka (2014) 31★
Szereposztás
Lisa Agabian | Herself (Sea Shepherd Conservation Society) |
---|---|
Manucher Alemi | Himself (Department of Water Resources) |
Kedvencelte 1
Várólistára tette 44
Kiemelt értékelések
Érdekes… Számtalan módon megnyilvánul, mennyire pusztító erejű az emberiség, de ez újdonság volt. Nem is értem, miért nem beszélünk erről például földrajz órákon, ha minden igaz, amit a filmben állítanak. (Már kezdek szkeptikus lenni minden ilyen jellegű információval kapcsolatban…)
Az eddig látott dokumentumfilmekből is már kiderült, hogy az állatartásmennyire igénybe veszi a természeti erőforásokat. Esőerdőket írtanak ki miatta, emberi fogyasztás helyett állati takarmányozásra hasznlják fel a gabonát és kukoricát, a vizek szennyeződnek… A megoldás? Legyél vegán! Ne fogyassz tejet és húst! Szóval… Na mármost én szeretek húst enni, főleg csirkemellet. A kávémat nem tudom meg inni tej nélkül, pedig napi két három kávét megiszok. Jelenleg a kévé és tejfogyasztásom együtt annyi üvegházhatású gáz kibotással jár évente mint egy oda-vissza út Budapest- London között autóval, vagy 71 napi fűtés…
Az a baj ezekkel a filmekkel, hogy bűntudatot keltenek. Nem lehetsz környezetvédő, ha nem vagy vegán, eszel húst és iszol tejet. Ezt nem csak sugallja, hanem ki van mondva a filmben. Ezt elég erőszakos így.
Változtatni nehéz. A megszokott dolgokon módosítani. Viszont nem fenntartható az, amit én csinálok.Mindenféle általánosítás nélkül, csak a saját részemet figyelembe véve. 1,37 bolygónyi az ökológiai lábnyomom. Na mármost vegánként az évi táplálékomnak a kitermelésére tizennyolcadannyi terület kellene csak. (Már ha pontos a számítás a filmben.) Azt hiszem ez már elégmotiválónak kell, hogy legyen. Szeretném 1 bolygó alá levinni a lábnyomom.
Népszerű idézetek
A tehéntej célja, hogy egy 30 kilós borjút egy 200 kilós tehénné fejlesszen olyan gyorsan, ahogy csak lehetséges. A tehéntej a borjú energiaitala. Egyszerűen ez az. Minden, ami abban a fehér folyadékban van, a hormonok, a lipidek, a fehérjék, a nátrium, a növekedési hormonok, az IGF, mindezek azért vannak ott, hogy a borjúból egészséges tehén legyen, mert különben nem lenne benne. És amikor belekevered a reggeli zabpehelybe, vagy a joghurtodba, vagy amikor sajtot készítesz belőle, vagy megfagyasztod, hogy jégkrém legyen belőle, akkor borjú-energiaitalt fogyasztasz. A nők pedig megeszik, az pedig módosítja a szöveteiket, melldaganatuk lesz, a méhük megnő, fibrómáik lesznek és vérezni kezdenek, eltávolítják a méhüket, és mellvizsgálatra lesz szükség. A férfiak pedig szintén melleket növesztenek. Ez… A tehéntej egy kifejlett emlős tejelválasztó váladéka, akinek éppen utódja született. Kisborjúknak való.
Mi történne, ha mindannyian vegánok lennénk, eltávolodnánk az állati ételektől, és növényeket ennénk? Ha nem öljük meg és nem esszük meg őket, akkor nem lenne értelme tenyészteni a teheneket, mert csak ezért tenyésztjük a teheneket, csirkéket, malacokat és halalat. Szünet nélkül tenyésztjük őket. Szóval, ha nem kellene tenyésztenünk őket, etetnünk sem kellene őket. Akkor pedig nem kellene kifosztanunk a földet, hogy növényeket, hüvelyeseket termesszünk rajtuk. És akkor az erdők visszatérhetnének. A vadvilág visszatérhetne. A tengerek újra élettel lennének tele. A folyók ismét tiszták lennének. A levegő tiszta lenne, és újra egészségesek lennénk.
Naponta 4200 liter vizet, 20 kilogramm gabonát, 3 négyzetméter erdőt, 9 kilogramm szén-dioxidot és egy állat életét lehet megmenteni.