A döntőnek vége, és U.A. készen áll a nyári táborra. Dekut és All Mightot meghívják egy hatalmas, mozgó városba, I-szigetére. Ez a hely a tudományok fellegvára, ami gyűjti a világ pontjáról a tudományos eredményeket. I-Expo keretében tartanak egy hatalmas kiállítást, hogy bemutassák a Quirket és… [tovább]
Boku no Hero Academia the Movie: Futari no Hero (Boku no Hero Academia 3/S.) (2018) 30★
96' · japán · akció, vígjáték, fantasy, anime 13
Szereposztás
Kedvencelte 6
Várólistára tette 12
Kiemelt értékelések
Kezdem azzal, ami nem tetszett, méghozzá igazából az, hogy a 3. évad első felében, közepe fele kellene megnézni ezt a filmet, habár még a „felvezető” epizódját is rossz helyre iktatták be, bár ezen annyira nem tudok segíteni, max, ha majd legközelebb újrázom a sorit, jobban figyelek, hogy mikor nézem meg ezt a moviet… A másik meg az, hogy már megint Minetát tették be főbb mellékszereplőnek, holott lett volna helyette más, aki jobb lett volna… De komolyan, miért erőltetik ezt a szereplőt? Miért?
Maga a cselekmény sablonos, de élvezhető. Adott egy sziget, amire ugye meghívják All Mightot, aki viszi magával Dekut is, és ilyen-olyan módon a többi diák is a szigeten köt ki. Mit ad isten gonosztevők is felbukkannak, annak ellenére, hogy a sziget védelme űberbiztos, és természetesen lekapcsolnak minden hőst, kivéve az osztály azon tagjait, akik részt vesznek az ünnepségen, akiknek ez után az a céljuk, hogy megmentsenek mindenkit – ja Bakugot és Kirishimát leszámítva, ők csak eltévedtek. xD Na, de innentől kezdve jön az akció része az animének, ami egész izgalmasra sikerült. Legalábbis én nem unatkoztam alatta. Ami furcsa volt egyébként, hogy Deku az öltönyéhez ugyanazt a bakancsot vette fel, amit minden máshoz is hord – vagy ez csak nekem tűnt fel? XD
A fordulat is kicsit sablonos volt, de ez sem zavart annyira. spoiler tette érthető, habár tényleg nem lát messzebb az orránál, de legalább ráeszmél a végén, hogy hülye volt. Összességében nekem tetszett ez a movie, még újra nézve is. Hozta a sorozat hangulatát, és ez a lényeg.
Az elején nem gondoltam volna, hogy a végére azonnal kedvencbe fogom rakni ezt az anime filmet. Egyszerűen nagyszerű volt. Nem volt hatalmas jelentés a háttérben, nem volt húde hajjde nagy gonoszság benne és mégis sikerült egy lebilincselő movie-t létrehozni. Persze ez a manga nélkül nyilván nem sikerült volna… ^^ :)
A végén a csata közben konkrétan libabőrös voltam. Annyira hatással volt rám az egész. Sok dolgot megtudtunk a múltról, a jelenhez is voltak kapcsolódó dolgok bőven és óriási karakterfejlődéseket láthattunk. Ez utóbbi nálam minden animénél plusz pontot jelent. :D
Az animáció gyönyörű volt, a seiyuu-k szokás szerint hozták a saját színvonalukat, a történet jól alakult és a végére kegyetlenül jól kifejtődött.
Kedvenc BnHA film és rész lett! Egyértelmű! :) :)
Most, hogy már vége az évadnak gondoltam a (valszeg) utolsó évad előtt pótolni kéne ezeket a filmeket.
Sok helyen eléggé untam igazából. Túl sok idő ment el felesleges dolgokra (konkrét recapra is a korábbi évadokról…egy filmben), erőltetett volt az ahogy az összes diákot odacsődítették a szigetre, az „árulás” kiszámítható volt a főellenség pedig felejthető. spoiler
Volt pár szórakoztatóbb jelenet. spoiler és a végső csata azért látványos volt, de többet nem nyújtott.
Itt is azt érzem, hogy azért átgondolták ezt, viszont ahogy a sorozatban (iskola, iskola különböző gyakorló terei, versenynél aréna, tábor), itt is viszonylag elszigetelt környezetben vannak.
Kíváncsi vagyok, hogy miért nem „engedik ki őket” csak nagyon ritkán. (Bár lehet, hogy annyi a magyarázat, hogy azt is le kellett volna animálni, meg megrajzolni).
Alapvetően tetszett, bár annyira csapatban gondolkodnak, hogy itt is mindenki feltűnt mondva csinált varázslatos módon. Ennek egyrészről örültem, másfelől viszont így nem igazán tért el számomra bármelyik eddigi gyakorlós résztől, csak hosszabb volt.
Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem, a harmadik évadban volt az a jelenet, amikor All Might elhívta Dekut erre a szigetre a barátjához. Na a lényeg az, hogy ez a Sport Fesztivál után, de a Shoot Style kitalálása előtti időkre sorolható be, amikor Todoriki még nem használta normálisan a lángjait.
Elvileg az egész osztály jelen volt a szigeten, ám legfőképp ugye mégis All Might és Deku köré szőtték az egészet. Lényeges szereplő volt még Kacchan, Todoroki, Kirishima, Jiro, Uraraka, Yaoyorozu, Ilda, Kaminari és Mineta. Valamint néhány képkocka erejéig megjelent Ashido, Sato, Sero, Shoji, Tokoyami és Hagakure is. Akiket majdnem kihagytam, az a tudós professzor, Dave, aki All Might régi, amerikai tanulmányai alatt megismert társa és barátja, valamint annak lánya, Melissa, aki szintén tudós és nem utolsó sorban a professzor asszisztense, Sam. Az I-Szigetet azért alkották meg, hogy létrehozzanak egy helyet, ahol a világ tehetséges tudósai képességekkel és hősi eszközökkel kapcsolatos kutatásokat végezhessenek. A sziget azért lett mozgatható, hogy metgvédje a tudósokat és a kutatásaikat a gonosztevőktől. A biztonsági rendszere egyenrangú a Tartaroséval, ahol egyébként a bűnőzőket is tartják spoiler, és itt még egy gonosztevő sem követett el bűnt.
A történet végkifejlete annyira nem meglepő, de ettől függetlenül nagyon érdekes és élvezhető. Az a cucc… na az nagyon kemény, hogy ezt így képes kihozni az emberekből… értem én, hogy spoiler Tipikusan az a nem látja a fától az erdőt effektus. Ami kicsit meglepett, hogy Melissa létrehozta ezt a Full Gauntlet (=Teljes Kesztyű) nevű szerkezetet, ami elvileg All Might teljes erejű ütését háromszor is kibírja, spoiler Egy dolog pedig igencsak szemet szúrt. Amikor a fémes csóka oda ütött, ahol All Might spoiler Ugyan eddig is volt köztük valamiféle összeköttetés, de ez tényleg ennyire erős lenne?
Lényeg a lényeg. Nagyon vártam már, nagyon izgatott voltam miatta és szerencsére nem csalódtam ebben a filmben. Voltak küzdelmek, határ feszegetések és túllépések, na meg nosztalgiázás All Might és Dave fiatalabb korából is. :)