Snittblogolók zóna
Sziasztok!
Hogy miket nézek mostanában? Egy japán doramát és két animét. Ezekről írtam most egy picit.
Kapcsolódó filmek: Gekai Elise (2024–2024) · Gannibal 2 (2025–2025) · Anne Shirley (2025–)
Sziasztok!
Ezúttal egy 2020-as, igen izgalmas, dél-koreai sorozatot hoztam a blogra. Magyar és angol feliratos elérhetőségeket is tettem be a bejegyzés végén. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Kapcsolódó filmek: Akui Kkot (2020–2020)
Halihó!
Ma egy 2005-ös, nem túl hosszú, de igazi slasher gore j-horrort hoztam a blogomra. Magyar felirat nem készült hozzá, angollal Youtube-on lehet megnézni.
Kapcsolódó filmek: Umezu Kazuo Kyoufu Gekijou – Present (2005)
Marshall Cuso gombakutató olyasmit talál Peru hegyei között, aminek ő maga sem hitt a létezésében: a legendás „kék angyal” gombát, amiről úgy tartják, hogy bármilyen sebet vagy betegséget képes gyógyítani. Miután kalandos úton visszatér az Egyesült Államokba, a puszta véletlennek köszönhetően összefut az egykori gimnáziumi barátjával, Frances Applewhite-tal, akinek elújságolja a felfedezését. Marshallnak fogalma sincs róla, hogy ezzel milyen események láncolatát indítja el.
A teljes kritikát itt találjátok: https://www.kritizator.hu/varazsgombaval-az-egeszsegert…
Kapcsolódó filmek: Gyakori mellékhatások (2025–)
A hatalom gyűrűi után A rohírok háborújával bővült a Gyűrűk Ura filmes univerzum, ami ezúttal anime formátumban mesélt Pörölykezű Helm uralmáról, a lányára, Hèrára fókuszálva. Egy kedves barátnőm, Karin csatlakozott hozzám egy elemzős kritika erejéig, amiben megvizsgáljuk, mi inspirálta a rohír kultúrát és nyelvet, hogyan értelmezhetjük ugyanazt az eseménysort óangolos, és nem óangolos szemmel nézve, és úgy általában, mennyire működik A rohírok háborúja mint film.
Kapcsolódó filmek: A Gyűrűk Ura: A rohírok háborúja (2024)
Sziasztok!
Ezúttal egy elég régi, nem túl ismert, de szívemnek nagyon is kedves animéről írtam. Magyar és angol feliratos elérhetőségek a bejegyzés végén találhatóak.
Kapcsolódó filmek: .hack//Sign (2002–2002)
Minden idők egyik legfelkavaróbb háborús filmjét vetítették csütörötkön az Urániában:
Halihó!
Ezúttal egy szerintem elég sokak által ismert, dél-koreai filmet hoztam a blogomra.
Kapcsolódó filmek: A király és a bohóc (2005)
Sziasztok!
Hogy mit nézek mostanában? A cikkből kiderül. Ezúttal Kínában és Japánban kalandozok. :)
Kapcsolódó filmek: City Hunter (1987–1988) · Lie Huo Jun Xiao (2019–2019)
Jason Statham legújabb akciózása, A melós apropóján összeszedtünk 10 olyan alkotást, amelyekben kétkezi, kékgalléros dolgozóknak kell odacsapni saját maguk vagy éppen más emberek érdekében. Noha egyes filmekben több a társadalmi kommentár, míg mások nem annyira használják ki a foglalkozásokban rejlő potenciált, többé-kevésbé a lista összes szereplője rendelkezik egyfajta “munkás hangulattal”. Íme a Roboraptor legújabb, releváns listája dolgozó emberekről, nem csak dolgozó embereknek!