Kiváló matematikusok, részecskefizikusok és kozmológusok merülnek alá a végtelenségbe és annak az univerzumra gyakorolt elképesztő hatásaiba.
Várólistára tette 18
Kiemelt értékelések
Olyan ez a film, hogy odaáll az agyad mögé, beleköp a tenyerébe és ráförmed, hogy térdeljen le.
Aki olvasott már a témába vágó pop science irodalmat, annak sok újat ugyan nem fog mondani, de a vizuális megoldásai csodaszépek, már-már művésziek. A foton futóbajnok animációja pedig szerintem az eddigi legjobb szemléltetése az univerzum méreteinek.
Érdekes, igényes és elég hatékonyan ébreszt rá az ember jelentéktelenségére és kelt ezáltal az arra fogékonyakban egisztenciális szorongást.
Túl sok újdonságot nem tartogat annak, aki szokott olyan fizikai témájú ismeretterjesztő könyveket/filmeket fogyasztani, amelyek legalább minimális mértékben érintenek kapcsolódó tudománytörténeti, matematikai és filozófiai kérdéseket, de így is érdemes rászánni azt a szűk másfél órát, jól sikerült darab.
Engem nem nyűgözött le, mert bár egy csomó tudós nyilatkozik a végtelen fogalmáról, ami ugyebár felfoghatatlan és érthetetlen, sokszor olyan fura dolgokat mondanak, amiken átlagember létemre is megdöntenék.
A kis kör és a nagy kör voltaképpen azonos, mondja a tudós nő. Mert ha egymásba teszem, akkor minden egyes pontján át tudok húzni egy vonalat mindkettőnek. Akkor ilyen alapon egy körbe betehetek bármilyen sokszöget is, annak a pontjain pont ugyanúgy áthalad, tehát nagy kör=minden bele tett egyéb síkidom.
A fekete kis golyó lehet-e a végtelen? A tudós azt mondja, hogy nem, mert fogja és látja, hogy véges. De kérdem én, ha megkérem, hogy annyiszor darabolja fel, amennyiszer lehet, akkor az végtelen számú, szóval így mégiscsak a a golyó=végtelen. Akkor miért mondja határozottan azt, hogy a gömb a kezében nem a végtelen?
Szóval ez a film inkább csak egy bemutatása, hogy a végtelen bár létezik, nincs rá magyarázatunk, inkább éljük az életünket.