A vörösen lángoló Haurai sziget (InuYasha, a film 4.) (2004) 49

InuYasha The Movie 4: Fire on the Mystic Island · Inuyasha - Guren no Houraijima
89' · japán · akció, animációs, kaland, romantikus, fantasy, történelmi, anime 16

Egy misztikus sziget, a Houraijima 50 év után újra előtűnik a semmiből, azonban mivel négy harcos istenség, a Shitoushin hatalmas erővel őrzi a szigetet, képtelenség megközelíteni – de elhagyni is. A szigeten élő féldémon gyermekek – akiket az istenségek későbbi áldozatainak szánnak – végül úgy… [tovább]

Szereposztás

Yamaguchi KappeiInuyasha (hang)
Yukino SatsukiHigurashi Kagome (hang)
Tsujitani KoujiMiroku (hang)
Kuwashima HoukoSango (hang)
Watanabe KumikoShippou (hang)
Hidaka NorikoKikyo (hang)
Narita KenSesshoumaru (hang)
ChoYaken (hang)
Noto MamikoRin (hang)
Orikasa FumikoAsagi (hang)

További szereplők

Kedvencelte 15

Várólistára tette 14


Kiemelt értékelések

Chriss 

A negyedik film is tetszett :) Sikerül tartani a színvonalat. Az ellenségek egyre erősebbek, de szerencsére hőseink kitartóak. Mivel a sorozatot eddig nem nagyon ismertem, nekem az újdonság erejével hatott a filmek története. Így ezek alapján tudok nyilatkozni. A negyedik film végére már a szimpátia indexem is stabilizálódott. De előbb a történetről… nem tartottam vontatottnak, szeretem az olyan animéket, filmeket, amik egy elzárt szigeten játszódnak. A négy, magát istennek képzelő antihős legyőzése megfelelő feladat volt a csapat számára. És annak külön örültem, hogy Sesshoumaru is feltűnt a semmiből, és Kikyou is képviseltette magát, bár túl sok szerepe itt sem volt egyiküknek sem :( Sesshoumaru karakterében az tetszik, hogy elsőként, szinte mint főgonosz lép színre, aztán folyamatosan ismerjük meg egy másik oldalát is. Pontosan olyan karakter, akik a kedvenceimmé szoktak válni. Inuyasha néha túlzásba viszi a tsuderét, és indokolatlanul bunkó másokkal, így jogos a „fekszik” :) Nekem a bátyust előbb sikerült megkedvelnem, mint őt. Sango és Shoppou azonnal kedvenc lett, a kicsit perverz Miroku kicsit később. Kagoméről még nem tudtam eldönteni, hogy erős, határozott női karakter-e, vagy elcsúszik Usagi irányába. Pánikhelyzetekben azért normálisabban reagál, mint Inuyasha, aki amolyan „fejjel a falnak” típus, és sokszor miatta történnek a katasztrófák, mert nem képes túllépni makacsságán. Ezt a filmekben indolokatlan időhúzásnak is éreztem.
Amúgy a grafika szép, a zenét egyszerűen imádom, nagyon hangulatos. És mivel ebben az esetben lusta voltam olvasni, szinkronosan néztem. Persze eredeti nyelven is pótolom. Azt kell mondjam, jó munkát végeztek a szinkronszínészek, közel sem volt olyan idegesítő, mint a Sailor Moon, még a neveket is eltalálták :) Az eredeti nyomába sem érhet, de azért passzolt mindenkihez szerintem a választott magyar hang. Kár, hogy csak ennyi film készült, no de nem nyafogok, hiszen előttem van még az egész sorozat :)

9 hozzászólás
szcsigusz 

Ez a rész meg a harmadik már eléggé tetszett. Jó volt más félszellemekkel is találkozni (kíváncsi lennék rá a jövőben milyen erősek lesznek).
Talán hülyeségnek látszik, de nekem pont a magyar szinkron vett el valamennyit a filmek élvezhetőségéből (pedig jó volt), mert az egész sorozatot felirattal néztem. Inuyasha magyar szikronja nem kiabált úgy mint a japán (vártam a kaze no kizu kialtást), Kagome meg a szokásosabbnál is hisztisebbnek tűnt a magyar hanggal. Másrészt nosztagikussá tette a filmeket, mert azok a szinkronhangok szerepeltek benne mint az összes mesében gyerekkoromban. :)
A grafika sokkal szebb mint az első filmben, az sokáig kísérteni fog (azt mondjuk nem értem hogy amikor Kagome kilövi a nyilait, azt a fényt miért kellett kékre változtatni).
A zene a végén viszont betalált, nekem nagyon bejön. :)

Kemiviki 

Olyan furcsa, hogy pont az utolsó részre nem vállalta el Damu Roland Sesshi szinkronizálását. Nem mintha Varga Gáborral bajom lenne, szeretem az ő hangját is és illik is a karaterhez. Csak furcsa.
Nem rossz rész ez sem, de a 4 közül ez a leggyengébb.

3 hozzászólás

Hasonló filmek címkék alapján