A jövőbeli Tokióban járunk, ahova a történetünk kezdete előtt tíz évvel felállítottak egy falat, amit „Pokol kapujaként” emlegetnek a lakosok. Ugyanekkor eltűntek az igazi csillagok és a Hold az égről. Hogy a fal minek köszönhetően jött létre, és hogy milyen célt szolgál, azt senki sem tudja… [tovább]
Kuro no Keiyakusha (Darker Than Black 1.) (2007–2007) 15★
25' · japán · akció, sci-fi, animációs, kaland, dráma, fantasy, sorozat, anime
1 évad · 25 rész
Szereposztás
Kedvencelte 8
Várólistára tette 36
Kiemelt értékelések
Valahogy nem vártam sokat ettől az animétől, bár elég jó kritikákat olvastam róla. Úgy gondoltam, amolyan misztikus poszt-apokaliptikus akciósorozat lesz, és lényegében igazam lett ugyan, de mégis sokkal szórakoztatóbb, kiforrottabb és érettebb volt annál, mint amire számítottam. Összegészében nagyon jól elvoltam Hei kalandjaival, aki egy igazán szerethető, felnőtt személyiség, viszont magából a történetből, mely elég sok potenciált tartalmaz, hiányzott számomra a fűszer, meg az, hogy összefüggőbb legyen a cselekmény.
Az első körülbelül 14 rész amolyan bevezetőként szolgál a további események előtt. Ezek a kétepizódos pakkok tulajdonképpen különálló esetek, melyek során megismerjük a szereplőket és kirajzolódik a jellemük, ugyanakkor a főszál szempontjából nem igazán lényegesek. Az anime második felében felbukkan egy központi problémakör, de ez sem lesz annyira összefogó erejű, hogy folyamatossá tegye a történetet; ugyanúgy marad az epizódlagosság, csak lesz némi összekötés két nagyobbacska momentum között. Lényegében ez nem volt zavaró, de izgalmasabb lett volna egy folytatólagos sztori.
A szereplők számomra majdnem egytől-egyig kedvelhetőek voltak, és szerintem Hei-t nagyon szépen árnyékolták. Volt a srácban egyfajta szomorú misztikum, naiv gyerek és erős felnőtt kombináció, mindez egy igazán emberséges személyiséggel megspékelve. És az tetszett benne a legjobban, hogy annak ellenére, hogy állandóan az egyezkedők mivoltát hangsúlyozták, Hei éles példája volt annak, hogy attól, amiért ilyen erővel rendelkezik, még ember és az is marad. Ezzel elérkeztünk az anime egyik lényeges témájához, hiszen számtalan módon láthatja a kedves néző, mennyire nem lehet az egyezkedőket (mint ahogyan az embereket sem) általánosítani. A kedvenc karaktereim közül még kiemelném Yint, akinek igazából nem sok szerepe volt, ráadásul szimpla bábfunkcióval rendelkezett (ő is rácáfolt a sztereotípiákra), viszont kellett állandó női szereplő is, hiszen a másik nagy fontosságú hölgyünk csak az anime második felében tűnik fel. Illetve nagyon szerettem még a macska bőrbe bújt egyezkedőt, Maót is, leginkább azért, mert fizikai formája miatt szolgáltatott némi humort.
Mivel sok kisebb történetből áll össze a nagy egész, rengeteg szereplővel találkozunk, de igen kis arányuk az, amelyik nem pusztul el záros határidőn belül, így az állandóan foglalkoztatottak száma már nem is kiugróan magas. Szerintem ennyi sem kellett volna belőlük, ráadásul én a komplett rendőri bagázst feleslegesnek éreztem, ugyanis érdemileg nem csináltak semmit.
A rajzolás tetszetős, a hangulatnak megfelelően komor. Az OST zseniális, az első opening-ending páros szintén. Elég jól megalkotott történetecske, bár az elején sokszor zavarosnak tűnhet, de idővel a lényegi dolgokra magyarázatot adnak. A vége szerintem picit ingerszegényebb lett a kelleténél, de mindenképpen megéri megnézni, jó szívvel ajánlom.
Nagyon érdekes anime volt, tetszett az alapötlet is. Számos egyezkedőt ismerhettünk meg a történet során, a legkülönfélébb fizetségekkel együtt. Sokszor komoly hangvételű, de néhol humoros is. Különösen tetszett, hogy a „kis csapat" minden tagjának a múltjába betekintést nyerhettünk. Az első fele az animének jobban tetszett, sokkal összeszedettebb volt. Szereplők közül Hei és Yin voltak számomra a legszimpatikusabbak, megszerettem őket. :)
Az első opening nagyon tetszett, bár a második sem volt rossz. Endingek közül számomra egyértelműen az első tetszett jobban, annyira gyönyörű. :)
Folytatása
Összehasonlítás |