D'Artagnan, a gascogne-i ifjú édesapja kardjával, fakó lován, atyai jó tanácsokkal felszerelkezve indul Párizsba, hogy a király szolgálatába álljon. Útközben szóváltásba keveredik egy félszemű férfival, aki gúnyolódik a lován. A férfit Párizsban látja viszont, s oly váratlan sietséggel ered a… [tovább]
A három testőr: A királyné nyakéke (A három testőr 1.) (1961) 10★
102' · francia, olasz · kaland, romantikus, történelmi 12
Szereposztás
Kedvencelte 1
Várólistára tette 8
Kiemelt értékelések
Nagy hirtelen ez volt a 8. testőrös film másfél hét alatt, és ebből 5 az alapsztorit dolgozta fel. Így talán nem túlzás kijelenteni, kicsit belefáradtam a nyakék utáni rohangászásba. Ettől függetlenül tisztelettel adózok ennek a nagyon kiegyensúlyozott feldolgozásnak. Könyvhelyettesítő feldolgozás nincs, de a könyvvel nyugodtan együtt emlegethető igen, és ez ilyen. Igazi kalandfilmet hoznak össze, ami legfeljebb néha bohókás, de sosem idétlen. A regény meg segít abban, hogy ne ússzanak el, és ne merüljenek ki puszta galantériában. Minden elismerésem.
Még késő este néztem, üdítően kedélyes volt a melegben. Kicsit régies, de jók a karakterek, nem annyira lassú, Barray pedig tetszett, mint D'Artagnan.
Azon túl, hogy hájpolnám a Milady-t… Mert megérdemli… [elkötelezett, s hűséges híve vagyok a karakternek, ez tudott!]
Itt nem éreztem azt, mint a ’74-es változatban, hogy egy vígjátékkal állok szemben, aminek az alapját Constance bénasága szolgáltatja. xD
Fantasztikus párbeszédek vannak benne, és hiába ’61-es, élnek a színek, nagyszerűek a jelmezek (azért Rochefort elhajlott kardját vívás közben kicserélték), és jók a színészek. Egytől egyig.
Jöhet a következő rész.
Szeretem a kosztümös filmeket és az a jó ebben, hogy nagyjából hűen követi a könyv tartalmát, ami nem kis teljesítmény. A béna kardvívásokat leszámítva jók voltak a színészek, az akkori lehetőségekhez képest a díszletek és a szép kosztümök is korhű hangulatot teremtettek és a vicces beszólások és párbeszédek is emelték a film hangulatát.
Népszerű idézetek
Bíboros: Felség, a gárdám, mely egyben és elsősorban az öné is, ma elvesztette öt legjobb emberét.
Király: A csudába, valami járvány?
Bíboros: Igen, felség, valami járvány. Úgy hívják, hogy testőrök.
Király: Hányan voltak?
Bíboros: Hárman.
Király: Hányan maradtak?
Bíboros: Négyen.
Folytatása
Összehasonlítás |