Ki ne ismerné Osamu Tezuka híres Black Jack univerzumát? Ez az új feldolgozás egy előzménysorozat, mely a brilliáns szabadúszó orvos fiatalabb korát dolgozza fel, mikor még az 1960-as években orvostanhallgató volt.
Young Black Jack (2015–2015) 6★
Szereposztás
Kedvencelte 1
Várólistára tette 6
Kiemelt értékelések
Szívem szerint ezt az animét mutatnám meg az Atom: The Beginning (2017–2017) készítőinek, hogy láthassák, hogyan kell JÓ előzménysorozatot készíteni egy ikonikus karakterről.
A sztori röviden-tömören Hazama Kuroo egyetemista életéről szól, és arról, hogyan lett később a hírhedt sebész, Black Jack. Persze Kuroo tanulmányai koránt se egyszerűek, mert már most azt csinálja, amit 8 év múlva fog: engedély nélkül műt embereket. Megjárja a vietnámi háború borzalmait, segít egy embernek, aki a rasszizmus ellen harcol Amerikában, és belekeveredik a japán aktivista diákok mozgalmába. És persze mindig akad egy ember, akit meg kell műteni. De tényleg mindig. Ivókútból se tud inni szegény anélkül, hogy ne botlana bele egy sérültbe.
Az anime pár társadalmi problémára is felhívja a figyelmet, amin érdemes elgondolkodni. Ilyenek pl. a háború értelmetlensége, a rasszizmus és a munkahelyi hierarchia.
Az anime megvalósítása különbözik a 2004-es sorozattól, sokkal „animésebb”, a szereplők szebben lettek kidolgozva, de mégis megőrzik Tezukás vonásaikat. Maga a főszereplő is úgy lett megrajzolva, hogy megnyerőbben nézzen ki (ez főleg a lányoknak jöhet be gondolom, nekem inkább fura volt, hogy sokszor láttam khm… póló nélkül. Bár Okamotonak tuti bejött xD)
Ha már Okamoto, nem nagyon értem az ő szerepét. Kb. annyit csinált egész végig, hogy gyakornok létére szerencsétlenkedett és hajtogatta Hazamának, hogy ne csináljon semmit, még csak hallgató. Ha már BJ előzmény, inkább Kisaragit spoiler kellett volna női főszereplőnek berakni. Yabu már egy fokkal jobb volt, eleinte orvos létére távol maradt a műtétektől a vérfóbiája miatt, de végül rászánta magát és sikerült felülkerekednie félelmén.
Bár néha a túldramatizálástól inkább vicces volt, mint komoly, a YBJ egy remek sorozat egy sebészgénius fiatal éveiről, és jó történelmi látkép a ’60-as évek koránt se békés világáról.
Tetszett!
Bár ha 1 éve nekem valaki azt mondja, hogy orvosi krimit fogok nézni, biztos ráztam volna volna a fejem, hogy „Áh, engem az ilyesmi nem érdekel.”.
A ’96-os film nagyon tetszett, úgyhogy gondoltam miért is ne tegyek próbát ezzel a sorozattal? Jól tettem, hogy belekezdtem, ugyanis egy végig izgalmas, pörgős, roppant szórakoztató darab a Young Black Jack! Ha esetleg valaki csak azért idegenkedik tőle, mert nem bírja a vért és az operációkat: jelentem, ez kimondottan nézőbarát, képileg egyáltalán nem durva. Jó a sztori, érdekes erkölcsi kérdéseket is felvet a sok-sok szikével hadonászás között és összességében nem egy vidám sorozat, mert egyes karakterek sorsa és a végső következtetés igencsak lehangoló.
Megemlíteném azért a humort is,mert helyenként azért kifejezetten vicces is tud lenni. Mikor a néger sráccal trollkodik Black Jack, hogy spoilerott percekig röhögtem. A Dororo crossoveres részeknél meg Hyakkimaru is beszólt egy-két olyat, hogy majdnem eldobtam a laptopot spoiler.
Arra is kitérnék még, hogy -nem tudom, szándékos volt-e az alkotók részéről – az egész néha önmaga paródiájába hajlott. Először is, mindig, mindenki, mindenhol, azonnal műteni akar ill. azt akarja, hogy megműtsék, de most, azonnal! :D Leestél a lépcsőn? Itt helyben azonnal meg kell műteni! Fáj a fejed? Azonnal koponyalékelésre van szükség! Megvágták az arcod? Itt a parkban, a szökőkút mellett sitty-sutty összevarrlak! Jó, voltak vészhelyzetek, de akkor is, minden epizódnál eljátszották ezt. :D Aztán ott vannak a Dororos részek, mikor Hyakkimaru extrémebbnél extrémebb dolgokat talált ki meg csatolt magára, a boncolós résznél is rám tört a nevetés, annyira abszurd volt.
És végül a kedvencem… Vajon hogyhogy nem tűnt fel az ápolóknak, hogy a beteg spoiler helyett spoiler kapott?!?!? :D
Szóval összegezve, jó kis sorozat ez, de néhol elég abszurd dolgok vannak benne és sokkal vérszegényebb, mint a film vagy az eredeti manga. Ízlés kérdése, hogy ez plusz vagy mínusz pont. Nekem így is bejött.