Várólistára tette 25


Kiemelt értékelések

MrsCumberbatch 

Ez tipikusan egy olyan sorozat, amibe, ha nem egy kedvencem a műsorvezető nem biztos, hogy belefutok. Pedig hatalmas bűn lenne. Érdekes témákat hoznak fel, jó a felépítése, nem hosszú, de nem is túl rövid egy rész. Van benne szakmázás, de mégis próbálják úgy tálalni, hogy bárki megértse – RDJ poénkodása meg csak hab a tortán. Vicceskedik, mégis komoly és informatív. Szerintem elbírt volna még pár epizódot, néznék még belőle pár témát.

S_Bíborka 

„If your knowledge of artificial intelligence was gathered via The Terminator or even the movie A.I., you might think that if our research goes too far, the robots will take over. Or you may be just freaked out when Google Photos matches up pics of your daughter that are four years apart and you start to think that the robots will take over. But A.I. is also being developed to enhance humans’ lives, as a new docuseries, hosted by Robert Downey Jr., explains.”

Robert Downey Jr-t Tony Stark néven ismerte meg a világ, aki a Bosszúállók filmek Vasembere mögött állt. Azt mondják, hogy Downey Jr. Stark-ábrázolását Elon Muskról, a Tesla és a SpaceX készítőjéről és a mesterséges intelligencia egyik legszókimondóbb kommentelőjéről mintázták. Musk szerint a fejlett mesterséges intelligencia fejlesztésével „megidézzük a démont”, és keményen és gyorsan kell dolgoznunk annak biztosítása érdekében, hogy biztonságban maradjon. De valójában úgy gondolja, hogy ki kell fejlesztenünk a technológiát, hogy elménk szorosan összekapcsolódjon az A. I. rendszerekkel, hogy ahelyett, hogy kicserélődnénk velük, fejleszteni tudjuk őket.
Robert Downey Jr. egy üres stúdióban állt, amelyet a YouTube az eredeti műsorok filmjeinél és sorozatainál használtak/használnak. Korábban Howard Hughes Spruce Goose hangárja volt, valamint, ahol Downey elindította az egész MCU-s karrierét, és a 2008-as Iron Man jeleneteit forgatták.
A sorozat minden korosztály számára tartogat meglepetéseket. Segít, hogy Downey úgy döntött, hogy maga vezeti a sorozatot; készségesen bevallja, hogy csak felszínesen tudja, hogy mi az a mesterséges intelligencia, és elhelyezi magát a nézők ülésén. Annyit szeretne megtudni, mint bárki más, hogy mit hozhat a jövő.
Mark Sagar Baby X avatarja bizonyosan hátborzongató, de baromi aranyos is.
A show biztosan nem azért van, hogy végzetet teljesítsen be; Downey és a társaság nem fog megpróbálni végigmenni a Terminator útvonalán, és hirdetni, hogy ha a gépek elkezdik magukat menedzselni, átveszik a világon az uralmat. Természetesen negatív következményei vannak annak, ha olyan világban élünk, ahol valakinek az arcát ki lehet választani a tömegből, és egy szoftver segítségével azonosítani lehet, vagy ahol a közösségi platformjain valami olyan hirdetés jelenne meg, amelyről egy órája gondolkodott. De ezek a következmények és sztereotípiák ebben a sorozatban minimalizálódnak, próbálják lebontani a mítoszokat. Nem, ez a műsor az lesz vagy már az is, hogy megpróbál a nézőknek pozitív képet adni az ember-gép interakcióban rejlő lehetőségekről, amikor belépünk a 2020-as évekbe.
Tehát, ha túl tudsz lépni a szakértők néhány szélsőséges kijelentésén – az egyik azt mondja, hogy évtizedek óta kommunikálunk a gépekkel, és az életünk most már szervesen összefonódik a gépekkel, tehát a mesterséges intelligencia nem túl nagy húzás – ezen mérnökök és tudósok által létrehozott technológiák figyelése elég szórakoztató… :)
A „The Age of AI” mögött álló mesemondók arra összpontosítottak, hogy az AI mennyire képes javítani minket, és hogy a végén megismétlődhet-e, sőt helyettesíthet-e minket.
A geek-emberek részletesebb magyarázatokat adnak az AI működéséről. A kifejezéseket a sorozat kibontakozásával magyarázzák, de nagyon röviden. A gépi tanulás például az adatok mintázatának megkeresésére szolgáló technika. És hát ööö … ennyi. Az A.I.-t nem ismerő nézők azonban sokat tanulnak.
Nagyon érdekfeszítő sorozat volt, de nem ezzel fogjuk megváltani a világot.

2 hozzászólás
SunflowerSz 

Nagyon informatív, mégis laikusok számára teljesen érthető kis sorozat ez. Több témát is érint és közben nagyon nézeti magát, RDJ remek választás volt narrátornak/műsorvezetőnek. Tetszettek a bevezetői, ezek is könnyen megfoghatóvá tették az egészet. Mindegyik rész érdekes volt a maga nemében, jól voltak felpítve és a szakemberek magyarázatai is világosak és érthtőek voltak. Nekem személy szerint a negyedik és ötödik epizód tetszett a legjobban. Igazából jöhetne belőle egy második évad is akár, több témát akár újra át lehetne beszélni, hogy láthassuk az elmúlt időszakban mennyit fejlődött még a tudomány. Az epizódok változó hosszúságuak, de ez egyáltalán nem zavaró, szóval én ajánlom mindenkinek, aki szívesen nézne egy érdekes dokumentumfilmet nyolc részben :)

muznik 

Régen a Jonathan Frakes narrálta Rejtélyes igazságok sorozattal is úgy volta, hogy az adott színész miatt kezdtem el nézni … most ennél is, így kezdődött.
Tetszettek az epizódok, mert informatív volt és természetesen az utolsó részt élveztem a legjobban :D #TeamSETI


Hasonló filmek címkék alapján