Az Oscar-díjra jelölt rövidfilmben a kutyájához hazafelé igyekvő férfi egy időhurokban reked, ahol kénytelen újra és újra átélni végzetes összetűzését egy rendőrrel.
Várólistára tette 16
Kiemelt értékelések
Amioyen rövid,annál mélyebb és súlyosabb üzenetet hordoz magában.George Floydtól függetlenül is nem éppen ritkák a rendőri túlkapások esetei sajnos,amiket az áldozatok akkor sem érdemelnek meg,ha előtte mondjuk megöltek három embert.A rendőrnek nem az a dolga,hogy öljön,hanem hogy az alanyt lezartóztassa és zárkába vigye,ahonnan majd az ügy továbbmegy egy tárgyalásra és ott dől el,hogy bűnös vagy ártatlan.
Mi is a rendőri szlogen?Jogában áll hallgatni,ügyvédet fogadni,stb.A túlkapások alkalmával pont ezeket a jogokat veszik el az áldozattól,hiszen mindenkinek joga van védekezni és harcolni az életéért.
Mint film,ez az alkotás remek.Stílusából adódóan egy kerek sztorit kellett alkotnia,üzenetet átadnia.A sztori maga amúgy tök egyszerű,de a szimbolikája érthető.Carter karaktere mögött az a megszámlálhatatlan élet bújik meg,akik áldozatok.Főleg feketék,hiszen tudjuk,hogy a rasszismus él és virul,sőt újabb és újabb alakokat ölt és a gyűlölet soha nem fog kiveszni a világból.
Tekinthetjük ezt tehát egy BLM filmnek is és egy szintig talán még én is szimpatizálok a mozgalom eszmeiségével.Elgondolkodtató és példamutató alkotást láttam. 10/8
Az USA-ban a feketéket megbélyegzik a bőrszínük miatt, és ez a hatósági intézkedéseken is látszik. Erről szól a rövidfilm, amikicsit fullba tolja a néző képébe, hogy nincs menekvés a rasszizmus elől.
A kisfilm szép, a mondanivalója az USA fekete lakosságának erőteljeses, a színészek nagyon jók.
De mindenképp tegyük hozzá, hogy az USA-beli fekete emberek ezzel a filmmel erősen megbélyegzik a rendőröket. És ez szintén ítélkezés.