A Duna TV és a Duna World műsorai zóna
Az én zónám.
Pál-Baláž Karmen & Patocska Olivér – Álmok | A DAL 2025 | 1. válogató
A DAL 2025
1. Gypo Circus x Szirota Jennifer
Nem volt rossz ám. Dallamos zene. Bár nem az én műfajom ez. A daluk, a Szél úgy beszél. Az élmezőnyben vannak, mert ügyesek voltak.
2. Dankó Tünde
Egyelőre az látható, hogy nagyon szép lány ő. A Rózsaszín című dalt énekli. Szerintem ez jó volt, nekem tetszett! Szép hangvételű dal volt, jó volt hallgatni.
3. Fehér Kármen
Nagyon bájos lány Kármen is. A dala: a Gyáva oroszlán. A legszívesebben táncra perdülnék erre a zenére. Kiváló!
4. Borbély Richárd
A Nagyapám című dalt adja elő. Nagyon megható és szuper ének volt. Kimagasló színvonalú! Sok pontot is kapott, megérdemelten.
5. STORYUM
A Monoton című dallal jöttek a műsorba. Egészen kiváló volt. Több energia is felszabadult bennem. Örülök, hogy jók metálban is a magyarok.
6. Pál-Baláž Karmen és Patocska Olivér
Álmok a Dal színpadján. Ez nagyon jó. Jól is szól, de még egy kicsit fejlődni kell. De ettől függetlenül ez a kedvencem lett.
7. Czigány Judit
Az Üvöltenék című zeneszámmal indult. Tiszta hangzás, jó éneklés és jó dal.
8. Fankadeli
Ahogy telik az idő című számot adja elő. Nem olyan rossz. Bejön a dal.
Kapcsolódó filmek: A Dal (2012–)
„Szívvel beszélgetni nehéz, aggyal könnyebb, sokkal könnyebb. S még ha lehetetlen is pontosan meghatározni a lélek szót, csodálatos találkozásokat hozhat egy igaz beszélgetés. Könnyű megmutatni, megismerni, hogy milyen is valaki, de nagyon nehéz meglátni azt, aki valójában. Szeretek közel kerülni és szeretek a másik szemébe nézni. A lélek útján, a Lélek Boulevardon szívesen látom Önöket is, hogy találkozzanak vendégeimmel, és megismerhessék talán azt, akik ők valójában.” (Barkó Judit)
Kapcsolódó filmek: Lélek Boulevard (2008–2010)
Számszerűen csak felbecsülni tudjuk, hogy hány magyar ember töltött hosszú éveket szovjet lágerekben. Az áldozatok sorsáról hosszú ideig nem lehetett szólni a nyilvánosság előtt. Sára Sándor Nehézsorsúak c. dokumentumfilm-sorozatában 14 túlélő eleveníti föl a szovjet munkatáborokban töltött éveket.
Kapcsolódó filmek: Nehézsorsúak (2004–2004)
Az Szabadságtér ’89 című műsor hétről hétre arra vállalkozik, hogy újra kinyissa 1989, azaz a rendszerváltoztatás negyed századdal ezelőtti dossziéját. Napilapokat, híradó részleteket, titkos dokumentumokat kutatva Rákay Philip műsorvezető neves történészek, művészek, politikusok bevonásával segít megérteni a közelmúlt történelmét. A sorozat bemutatja, mi történt 1989-ben, s milyen út vezetett az első szabad választásokig. 1989 óta egy új nemzedék született és nőtt fel. A mai 25 éveseknek tudniuk kell a „rendszerváltás” és a „rendszerváltoztatás” közötti különbségről is.
Kapcsolódó filmek: Szabadság tér 89 (2014–2016)
A II. világháború után minden megváltozott Magyarországon. A felszabadulást a kommunista dúlás időszaka követte: államosítás, internálás, személyi kultusz, fizikai és lelki terror. Meghurcolt, meggyötört milliók, zsigerekig hatoló rettegés jellemezte az elvtársak országlását. De 1956 októberében fordult a kocka. 60 évvel ezelőtt a magyarok szembeszálltak az embertelen, hazug eszmével – a kommunista diktatúrával – és egy szabadabb világot álmodva még a halált is vállalták, csak hogy emberhez méltó jövőt hagyjanak az utánuk következő nemzedékekre. Vérrel írták nevüket a történelem lapjaira.
A Közmédia új sorozatában megdöbbentő archív felvételek, valamint neves színművészek által megidézett kordokumentumok segítségével, történész vendégeink és az akkori szemtanúk megszólaltatásával lépésről-lépésre tárjuk fel közös, huszadik századi történelmünk legfontosabb eseményeinek hátterét. Műsorsorozatunkban megmutatjuk, milyen út vezetett az I. világháború kitörésétől a Tanácsköztársaságon, Trianonon, majd a II. világháborún, s az azt követő kegyetlen Rákosi-diktatúrán át az 1956-os szabadságharc kirobbanásához, majd vérbefojtásához. A sorozat végén pedig azt is felelevenítjük majd, mi történt a kommunista megtorlás szörnyű időszakában. Mindeközben hétről-hétre megemlékezünk a szabadságharc hőseiről – akik nélkül ma nem ilyen világban élhetnénk – és természetesen nem felejtkezünk el a kommunista bűnösökről sem.
Régi adósságot törlesztünk mindezzel, hiszen a rendszerváltoztatás óta eltelt 26 esztendőben nem készült még ilyen terjedelmű, s a kommunista diktatúra borzalmait ilyen drámai erővel feldolgozó, múltfeltáró televízióműsor-sorozat.
Kapcsolódó filmek: Szabadság tér ’56 (2016–2016)