A Titanic luxushajója 1912-es katasztrófáját számtalan film megörökítette már. Most itt van egy újabb filmes feldolgozás, amely koprodukciós tévéfilmsorozat különlegessége, hogy magyar stáb is részt vett a forgatásban, szép számmal. Belfastban elkezdik építeni a világ legnagyobb hajóját, melynek… [tovább]
Titanic (2012–2012) 7★
4 rész (epizódhossz: 48')
Szereposztás
Gyártó
Deep Indigo Productions
Sienna Films
Mid Atlantic Films
ITV Studios
Look Out Point
Várólistára tette 46
Kiemelt értékelések
Az első három rész párhuzamosan fut, az utolsó, a negyedik részben fonódnak össze úgy, mint három különböző fajtájú virág, melyek szára egy közös váza jeges vizében egyesül. Nem igazán kedvelem a romantikus filmeket, de a három történet pont annyira lebegett az említett kategóriában, amennyi még éppen nem volt túl sok.
Nem voltak eget rengető számítógépes trükkök, nem voltak jelen szépfiúk és csinilányok, nem volt szexjelenet (Hitted volna? Végre!). A fiktív karakterek hozták a természetességet, nem lettek „túltolva”. Ha nem néztem volna utána, hogy a sorozat mely szereplője fiktív és mely szereplője formál valós személyt, nagyon könnyen hittem volna az aprócska történetek valódiságában.
Ami még nagyon tetszett:
– A már a történelemből ismert személyek hasonlósága – külsőségekben – az őket megformáló színészekkel (többek között Thomas Andrews/Stephen Campbell Moore, Harold Lowe/Ifan Meredith). Szerencsére pont kaptunk annyi epizódot velük, hogy feltünjenek az aprócska közös vonások. (A nagy „etalon” 97-es filmben ilyennel például egyáltalán nem találkoztam, jó hát kivéve a kapitányt, akire azért valljuk be nem nehéz hasonlítani. Már ha ősz hajú és ősz szakálú az ember.)
– A megtörtént események beleszövése a történetbe, és itt most nem csupán a főbb történésekre gondolok, hanem a túlélők által elmesélt történetekből kiemelt mozzanatokra, pl. Lightoller imája a felborult csónakon; ahogy Lowe egy kupacba tereli a csónakokat; a magát nőnek álcázó „férfi”; et cetera.
– Mivel a CGI hiánya miatt az egész sorozat egészen emberközeli, pont ezért jobban meg is érintett, mint az „elődje”. A szívem szakadt meg, amikor például mindenféle trükk mentesen látnom kellett, amint spoiler(Elszentimentalizálódtam)
Tehát miért is lett annyira lepontozva imdb-n? A mostani percig nem értem. Szerintem hozta az elvártat, nagyon jól ki lett találva ez a hármas párhuzamos történetvezetés, hogy három oldalról, a három osztály más-más szemszögéből élhetjük át mi is a katasztrófa estéjét, éjszakáját, és hogy betekintést nyerhetünk olyan helyszínekre is, amelyeket eddig csak megfakult, fekete-fehér képeken láttunk.