Nicholas “Nicky” Winton, az ifjú londoni bróker a csehszlovákiai menekültek ügyével foglalkozó brit bizottság munkatársaival, Trevor Chadwickkel és Doreen Warrinerrel 669 gyereket mentett meg a nácik elől a második világháborút megelőző hónapok folyamán. Nicky 1938 decemberében látogatott el Prágába, ahol a nácik felemelkedése által fenyegetett s hazájukat hátrahagyott német és osztrák családokkal találkozott, akik elborzasztó körülmények között tengődtek, élelem és hajlék híján. A fiatalember és két társa ezt követően versenyt futott az idővel, hogy minél több gyermeket kimenekítsenek a határok lezárása előtt. Ötven évvel később, 1988-ban Nickyt még mindig kísérti azon gyermekek kétséges sorsa, akiket nem sikerült biztonságban Angliába juttatniuk; ostorozza magát, amiért nem volt képes többet tenni. Egy napon azonban megkeresi a BBC, és élő televíziós műsorában meglepetésszerűen összehozza az immáron felnőtt túlélőkkel – ami segít a férfinak végre valahára megbékélnie a bűntudattal és bánkódással, ami öt évtizeden át emésztette.
Sznida_Nóri értékelése
Sznida_Nóri
Egy élet (2023) 83%
Az egyik legcsodálosabb igaz történetet feldolgozó filmet láttam most. Anthony Hopkins talán nem mentett meg több mint 600 gyermeket a Holokauszt során, de bemutatta a közönségnek Nicky Wintont, aki viszont ezt megtette. Hopkins neve bizonyíték, hogy jó filmet fogunk látni, akármiben láttam korábban, soha nem okozott csalódást és moat sem, így aztán az ő nevével még többekhez eljuthat ez a történet a második világháború idejéből, amikor több mint 600 gyermeket mentett ki néhány átlagos ember a nácik karmai közül.
A Schindler listáját is szeretem, de ez sokkal érzelmesebb volt számomra, és sokkal megindítóbb, amikor szembesítették Nicholast tette „következményeivel”. Csodálatos film, mindenkinek ájnlom megnézésre!