silverstark92 értékelése


silverstark92

D&D állítják, hogy megint közeleg a tél, ám ezúttal nem fagyizombikat hoz magával a Falon túlról, hanem ufókat az égből. Olvastam még régebben az első könyvet, de nem állítanám, hogy olyan nagyon sok mindent sikerült felfognom a történésekből. Az én humán beállítottságú agyamnak túl sok a matek meg a fizika, meg úgy enbloc túl hard scifi volt ez, de a lényeget sikerült leszűrnöm a sorok közül és a lényeg tényleg annyi, hogy jönnek az ufók, de úgy jönnek, ahogy eddig még soha egy filmben sem és ez tetszett. Volt a könyvnek egy aféle rettenetesen hátborzongató vihar előtti csend feelingje, merthát ugye a szereplőink szépen lassan a különböző jelek alapján kezdik sejteni, hogy nagy a baj, valami közeleg és noha csak 400 év múlva ér ide, már most nagy a pánik, az emberek félnek, de nem tudják mitől és azt sem tudják hogyan kezdjenek el készülni, hogy fognak harcolni egy fejlettebb inteligenciájú civilizáció ellen.
A fő konfliktus tehát megint az mint a Trónok Harcában, hogy az emberiség egyik napról a másikra arra ocsúdik fel, hogy háborúban áll egy fejlettebb idegen fajjal, bár itt nincsenek rivalizáló nemesi házak, viszont vannak, akik kifejezetten várják az idegenek érkezését meg vannak akik már most fegyverkeznének ellenük, tehát az emberiség eléggé megoszlik.
Nagyon féltem ettől az adaptációtól, de azt kell, hogy mondjam kellemeset csalódtam, meglehetősen fogyaszthatóra sikeredett, bár azt azért hozzá kell tennem, hogy noha az alap konfliktusban és a főbb szálakban nem tér a könyvtől az apróbb dolgokban viszont annál inkább elüt attól, amit Cixin Liu leírt, főleg a karakterek terén érződik ez. Cixin Liu szereplői nyilván túlnyomó többségében kínaiak és Kínában is játszódik, viszont a sorozat átrakta Angliába a helyszínt, így a szereplőgárda olyan szinten multikulti, amilyet még nem pipáltam. A szereplők jórésze szerethető/kedvelhető Will és Jin voltak a kedvenceim, Willért megszakadt a szívem, Jin nagyon értelmes és tényleg szimpatikus volt, viszont Sault nem igazán tudtam hova rakni, róla még nem sikerült döntenem. Akin ki vagyok akadva az Auggie, már csak azért is, mert az ő történetszála a könyvben a kedvencem, ő látja a visszaszámlálást, ami olyan profin és hátborzongatóan már-már pánikkeltően van leírva, hogy a kedvenc történetszálammá vált…egy-egy horror író megirigyelné azt a leírást, amit róla kapunk, viszont a sorozatban…hát ezen a csajon végig nézve, inkább hiszem el, hogy a nyuszis magazin címlapsztárja, semmint, hogy elismert tudós, ráadásul irritálóan sokat tátja a száját, tiszta Bella Swan effektus. Meg csak úgy szimplán unszimpatikus, bár azért el kell ismerni, sok szörnyűség történik vele.
Ye Wenjie pedig…értem is és nem is a cselekedeteit, de annyi bizonyos, hogy jól sikerült bemutatni a karakterét. Hogy hogyan is fog rá emlékezni az emberiség az még a jövő zenéje.
Vannak tehát tehát negatívumai a sorozatnak, amik leginkább a karakterekben és az ábrázolásukban keresendőek, viszont pozitívum, hogy sikerült a könyv lényegét, üzenetét és atmoszféráját úgy átadni, hogy fogyaszthatóbb legyen a nagyközönség számára, de ne is sérüljön az, amit Cixin Liu megálmodott.
Én nagyon várom a folytatást és amíg meg nem érkezik, addig olvasom a könyveket, mert csak az elsőig jutottam.


A 3-test-probléma (2024–)

A 3-test-probléma (2024–)

Egy, az 1960-as évek Kínájában meghozott végzetes döntés napjainkban egy csapat tudós tudomására jut, akiknek szembe kell nézniük az emberiséget fenyegető legnagyobb veszéllyel.