LoneWolf  értékelése


LoneWolf 

Nagyon látszott rajta, hogy a 2000-es évek óta ülnek a karakteren, (Elvileg 2007–2008 környékén jelentették be, hogy Dwayne alakítja majd az anti-hőst valamikor, valamiben.) mivel a bemutatkozása is az akkoriban készült átlag szuperhősös produkciók színvonalát hozta. Kapkodós, kiszámítható és több logikai buktatótól szenvedő cselekmény (spoiler), rengeteg összecsapott karakterrel, látványosnak szánt, de többnyire gyengécske CGI bunyókkal megpakolva. Sejtettem, hogy a 2 órás játékidő kevés lesz ennyi szereplőre, de Hawkman és Dr. Fate párosát totál megfosztani a címszereplővel közös egyiptomi múltjuktól, ami a képregényekben a trió konfliktusának kb. a magja volt, számomra egy komoly negatívum. (Nem beszélve arról, hogy egy szóval sem említették Carter reinkarnációját, amiből az itt szintén elhanyagolt történelmi jártassága is fakad, de a Nabu nevű isteni lény sem kapott teret, ami Fate erejének valódi forrása. Utóbbi hiánya miatt sajnos azt sem láthattuk, hogy valójában miért is akkora teher és felelősség hordani azt a sisakot.) Itt távolról sem volt közük egymáshoz, a JSA pedig csak egy random Adam-re uszított csapat, ami állítólag már „rég” ügyködik ebben filmes univerzumban. (Ez több kérdést is fölvet a korábbi DCEU-s alkotások sztorijának kapcsán: Hol voltak ők Zod tábornok inváziója idején? Batman miért nem kereste fel őket, mikor, vagy mielőtt a ligához toborzott tagokat? Waller ide miért nem egy újabb Öngyilkos Osztagot küldött? Most hirtelen az átlag hősök is megfeleltek neki? Úgy érzem, hogy ezekre sosem kapunk majd hivatalos választ.)
Az idegesítő és fölösleges gyerekszereplőre (spoiler), meg a béna nagybácsira persze azért jutott bőven idő, míg a gonoszunk is amolyan volt és nincs figura, zéró mélységgel, a végére bedobott, nevetséges motivációval. Ha még nem lenne elég nagy a rakás, a töltelékhősöknek sem tudtak értékelhető személyiséget adni, így láttunk egy gyenge MCU-s Peter „utánzatot” Atom Smasher személyében, meg valami „jellemezhetetlen izét” Cyclone néven. (Őket szerintem tényleg csak azért gyömöszölték bele, hogy a JSA ne egy fura duónak tűnjön, hisz tényleg 1-2 elhanyagolható mondatuk volt az egészben, érdemben pedig semmit sem változott volna nélkülük az összkép…)
A sztori kapcsán még úgy érzem, hogy akár 2 részre is lehetett volna ezt bontani, vagy hamarabb is eljuthatott volna a ponthoz, spoiler
A legviccesebb, hogy a film egyik jelentős fordulatát, már a casting bejelentések során mindenki megjósolta (spoiler), plusz megcsonkított képregényhűség ide, vagy oda, Carter, Adam és Kent hármasa működött talán a legjobban (főként az utóbbi miatt, illetve az értékelhetőbb poénok is az ő civakodásaikból származtak), de minden más nagyon nem. Azt mondanám, hogy egy tipikus Dwayne Johnson féle közepes popcorn mozi, ami egyszer simán élvezhető, de a brand megmentőjének azért még közel sem mondanám. A stáblistás jelenetből következő film esetleg jelenthet valamicske reményt, de én még azért sem kezdenék el egyből örömódákat zengeni róla, hiába imádom a DC-t, hisz láttuk már, hogy más ígéretesnek indult projektjeik is végül mekkorát buktak.
ui.: Lorne Balfe zenéi azért szépen tudták fokozni a hangulatot, szóval ezért neki külön dicséret jár.

11 hozzászólás

Black Adam (2022)

Black Adam (2022)

5000 évvel azután, hogy az egyiptomi istenek összes hatalmát ráruházták, és rögtön örök fogságba vetették, egy különleges lény kiszabadul a sírja börtönéből. Black Adam visszatér a világba. És nagyon dühös. De ez a világ már egészen más, mint amit megismert. Más szabályok szerint élünk, más gépeket használunk, másban hiszünk. Ő azonban továbbra is csak egyet akar: igazságot szolgáltatni – és továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy az igazság az, amit ő annak hisz. Nagyon sajátos véleménye van róla, hogy mi igazságos és mi nem az: de szinte legyőzhetetlen erővel áll ki mellette.