A sorozat középpontjában egy szülészosztály van, azon keresztül brutálisan őszinte képet nyújt arról, hogy min megy keresztül egy kezdő orvos legyen szó akár örömittas csúcspontokról, akár szívszaggató mélypontokról. 97 órás munkahét, élet-halál döntések, a testnedvek állandó áramlása és a tény, ami szerint a kórházi parkolóórák jobban keresnek, mint a legtöbb orvos.
Szencsike értékelése
A könyves eredetit sírva-nevetve olvastam, mert egyszerre megmosolyogtatóak egy orvos kalandjai, másrészt rémisztően elszomorítóak. Tény, hogy sok a kellemetlen beteg (tisztelet a kivételnek), óriási terhelés alatt dolgoznak, hiszen élet-halál kérdéseiről döntenek, másrészt azok a körülmények… Kialvatlanság, stressz, alulfizetettség, munkakörülmények, érzelmi hullámvasút… Adam Kay annak idején belevágott egy nagyszerű hivatásba, és az évek alatt igyekezett nem szétesni, amíg ki nem lépett belőle. Nagyon sok orvos küzdhet nap mint nap, mindazokkal a gondokkal, amivel Adam, vagy a sorozatbéli Shruti, nemcsak Angliában, hanem itt drága kis hazánkban és a világ minden táján. És közülük hányan döntenek úgy, mint Shruti?
A sorozat fájni fog, jó és rossz értelemben is egyaránt. Rossz értelemben, mert a sorozatbéli Adam és Shruti példáján keresztül átéljük azt, hogy mennyire megterhelő ez a szakma. Két teljesen különböző egyéniség, akik teljesen másként élik meg a kórházi kihívásokat.
Jó értelemben is fájni fog, mert egy nagyon színvonalas sorozatot csinált a BBC, ez a kórházak valódi világa, és úgy tűnik az angol NHS- rendszer ma is egy az egyben olyan mint a sorozatban. Telitalálat volt a szereplőválasztás is, Ben Whishaw elképesztő volt. Kemény volt ez a 7 epizód, nem csak azért, mert amit lehetett megmutattak az orvosi dolgok véres részéből is, de a személyes oldal is néha sok volt, mert együtt örülünk és szomorkodunk a főhőseinkkel.
Leendő orvosoknak ajánlott megnézni a sorozatot, hogy lássák mire vállalkoznak, mert ez kemény világ.