Be kell jelentkezned, hogy megtekinthesd az oldalt!

p_LillaRéka értékelése


p_LillaRéka

Megmondom őszintén az első 5 rész valamiért nagyon nem fogott meg, viszont a világ rendszere brutális volt és nagyon érdekes úgyhogy folytattam és abszolút nem bántam meg. Az elején amennyire nem tetszett később már legalább ugyanannyira be is szippantott. Izgalmas volt, pörgős és maga a világ és annak rendszere is nagyon jól ki van dolgozva. De az is biztos, hogy kell ehhez az animéhez egy bizonyos hangulat szerintem nálam is ez lehetett a gond az elején és emiatt nem tudott lekötni. Ami egy pici negatívum, hogy a szereplők közül 1-2 kivétellel nem igazán került közel hozzám senki. Nem volt velük gond, de engem most annyira nem tudott megfogni egyikőjük sem.
Amit még nagyon szerettem, hogy van benne jó pár olyan brutálisan sokkoló és horrorisztikus jelenet amikre egyáltalán nem számítottam és csak lestem, hogy ez most így wtf.
Összességében tetszett és szerintem egy nagyon jó krimi anime a Psycho Pass, szóval aki szintén szereti a műfajt és a realisztikusabb animéket azok nyugodtan kezdjenek neki, mert nem fognak csalódni.
Még annyit a végére, hogy az anime grafikájá szerintem brutálisan jól néz ki. Nagyon szépen passzol ehhez az egész világhoz.
Zenék terén viszont nem volt túl kiemelkedő egyik opening sem tetszett mindegyiket áttekertem, és az endingekre ugyanez igaz.


Psycho-Pass (2012–2013)

Psycho-Pass (2012–2013)

Ez lenne történetünk helyszíne, a jövőbeli Japán. Mindenhol futurisztikus gépek, lenyűgöző felhőkarcolók. Továbbá egy rendszer mindenek felett, mely az emberek hétköznapjait hivatott könnyebbé, biztonságosabbá és élhetőbbé tenni. Ez lenne az úgynevezett Szibüllák Rendszere, mely – röviden fogalmazva – olvas az emberek személyiségében. Ennek a rendszernek hála nincs munkanélküliség, hiszen „mindenki alkalmas valamire” alapon minden ember neki megfelelő munkához jut. A bűnözés sem jöhet szóba, hiszen minden ember pszicho-képe alapján kideríthető, hogy van-e hajlama bűnt elkövetni. Ezt a hajlamot egy számérték jellemzi (azaz a Bűnelkövetési Együttható), mely ha meghalad egy megadott határértéket, az illető rehabilitációra utalható. Komolyabb esetekben a Szibüllák Rendszere engedélyt ad a likvidálásra, hiszen aki kárt tehet a társadalomban, az nélkülözhető elem. És ebben a tökéletes társadalomban mégis vannak lehetséges bűnözők…

Ki a bűnös és ki a jó?
Ez a kérdés merül fel Tsunemori felügyelőben, amint első bevetésének közepébe csöppen. Ő és munkatársai egy Dominátor nevű fegyverrel dolgoznak, melyet a „Szibüllák szemének” is hívnak. Ez a fegyver csak akkor sül el, ha használója egy lehetséges bűnelkövetővel kerül szemtől szembe. (Vagyis a vérebeket is bármikor hatástalaníthatják vele.) Viszont a rendszer nem hibátlan: egy túszul ejtett, súlyosan bántalmazott, kétségbeesett lányt is likvidálandó személynek minősít, akit Kougami gondolkodás nélkül le is lőne (hiszen a Szibüllák utasítása megkérdőjelezhetetlen), de még mielőtt ezt megtenné, Akane őt lövi le saját akaratából.

Egy olyan világban, ahol minden ember egy számítógépes program utasításai szerint él, maradtak-e még emberi érzelmek és ítélőképesség? Vagy már mindenki rábízta magát a gépekre? Értékes-e még az emberi lélek, létezik-e még szabad akarat? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a maga módján történetünk gonosza is, Makishima Shougo, kihasználva mások elvetemült, torzult vágyait, melyek gyilkosságokban öltenek testet. Képes lesz őt megállítani bárki is? Vagy inkább elismerik a gondolatait és megkérdőjelezik a rendszert, amiben élnek?

Forrás: AnimeAddicts