Ez lenne történetünk helyszíne, a jövőbeli Japán. Mindenhol futurisztikus gépek, lenyűgöző felhőkarcolók. Továbbá egy rendszer mindenek felett, mely az emberek hétköznapjait hivatott könnyebbé, biztonságosabbá és élhetőbbé tenni. Ez lenne az úgynevezett Szibüllák Rendszere, mely – röviden fogalmazva – olvas az emberek személyiségében. Ennek a rendszernek hála nincs munkanélküliség, hiszen „mindenki alkalmas valamire” alapon minden ember neki megfelelő munkához jut. A bűnözés sem jöhet szóba, hiszen minden ember pszicho-képe alapján kideríthető, hogy van-e hajlama bűnt elkövetni. Ezt a hajlamot egy számérték jellemzi (azaz a Bűnelkövetési Együttható), mely ha meghalad egy megadott határértéket, az illető rehabilitációra utalható. Komolyabb esetekben a Szibüllák Rendszere engedélyt ad a likvidálásra, hiszen aki kárt tehet a társadalomban, az nélkülözhető elem. És ebben a tökéletes társadalomban mégis vannak lehetséges bűnözők…
Ki a bűnös és ki a jó?
Ez a kérdés merül fel Tsunemori felügyelőben, amint első bevetésének közepébe csöppen. Ő és munkatársai egy Dominátor nevű fegyverrel dolgoznak, melyet a „Szibüllák szemének” is hívnak. Ez a fegyver csak akkor sül el, ha használója egy lehetséges bűnelkövetővel kerül szemtől szembe. (Vagyis a vérebeket is bármikor hatástalaníthatják vele.) Viszont a rendszer nem hibátlan: egy túszul ejtett, súlyosan bántalmazott, kétségbeesett lányt is likvidálandó személynek minősít, akit Kougami gondolkodás nélkül le is lőne (hiszen a Szibüllák utasítása megkérdőjelezhetetlen), de még mielőtt ezt megtenné, Akane őt lövi le saját akaratából.
Egy olyan világban, ahol minden ember egy számítógépes program utasításai szerint él, maradtak-e még emberi érzelmek és ítélőképesség? Vagy már mindenki rábízta magát a gépekre? Értékes-e még az emberi lélek, létezik-e még szabad akarat? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a maga módján történetünk gonosza is, Makishima Shougo, kihasználva mások elvetemült, torzult vágyait, melyek gyilkosságokban öltenek testet. Képes lesz őt megállítani bárki is? Vagy inkább elismerik a gondolatait és megkérdőjelezik a rendszert, amiben élnek?
Forrás: AnimeAddicts