Mamuszy  értékelése


Mamuszy 

Nehezen jutok igazából szóhoz.. Ez volt az első komolyabb donghuám így igazából nincs annyira viszonyítási alapom, de azért megpróbálok valami jó értékelést írni.. Főleg úgy, hogy jó ideje nem írtam már értékelést semmihez sem..
Első sorban a CGI-tól tartottam nagyon, az eddigi donghua filmekben amiket láttam tele volt tuszkolva az egész nagyon rossz minőségű CGI-okkal, de szerencsére itt nem volt annyira kivehető a CGI, teljesen igényesen volt megcsinálva, ami eléggé pozitív csalódásként ért!
A karakterek nagyon bejöttek, nagyon kis aranyosak voltak, és eléggé sokszínűek. Lényegében megvoltak ugyan azok az alap karakter típusok, mint az animékben, szóval nem éreztem magam annyira elveszettnek a donghuák világában. És nem csak azt ez egy hasonlóságot találtam a kettő között, így számomra még élvezetesebb volt.
A zenéket imádtam benne, főleg az opening fogott meg, az valami csodálatos volt, és szerintem ez után a sorozat után, talán picit közelebbinek is érzem a kínai nyelvet és kultúrát.
Már alig várom, hogy még több donghuát nézhessek!


Mo Dao Zu Shi (2018–2019)

Mo Dao Zu Shi (2018–2019)

A Démon szekta alapítója, Wei Wuxian , szeszélyes módon járta a világot, milliók által gyűlölve a káoszért, amit okozott. Végül legkedvesebb Shidije szúrta hátba, segítve a legerősebb klánokat, hogy legyőzzék. Egy őrült testében éled újjá, akit klánja magára hagy, majd Lan Wangji, ősellensége mellé kerül. Ezzel megkezdődnek kettejük szórakoztató kalandjai. Wei Wuxian lassan ráébred, hogy Lan Wangji nem is az az érzéketlen alak, akinek gondolta.

(Forrás: animeaddicts.hu)