A sorozat mockumentary, vagyis magyarul áldokumentumfilm, melyben Philomena Cunkot követjük, aki viccesen meséli el legnagyobb találmányaink történetét – mint például a kerék, a Mona Lisa vagy az atomenergia –, és kemény kérdéseket tesz fel szakértőknek az emberiség fejlődéséről.
Philomena Cunk szerint a világ (Philomena Cunk) (2022–2022) 68★
29' · egyesült királysági, angol · vígjáték, sorozat, dokumentumfilm, áldokumentumfilm
1 évad · 5 rész
Képek 7
Szereposztás
Diane Morgan | Philomena Cunk |
---|---|
Jim Al-Khalili | önmaga |
Shirley J. Thompson | önmaga |
Douglas Hedley | önmaga |
Ruth Adams | önmaga |
Ashley Jackson | önmaga |
Brian Klaas | önmaga |
John Man | önmaga |
Kedvencelte 14
Várólistára tette 48
Kiemelt értékelések
Képzeljétek el, hogy valaki összeszedi az internet legkatasztrofálisabb kommentjeit és összeesküvés-elméleteit, mindezt egy jópofa nő szájába adja, aki iszonyatosan hitelesen tudja előadni magát és gyönyörködj abban, hogyan próbálják az egyetemi professzorok nem ráborítani az asztalt Philomena Cunkra.
Nem mindig vicces, sokszor inkább fárasztó, de vannak benne jól kiragadható, humoros szösszenetek. Rövid, de ha egymás után nézed, két epizód után pokoli hosszúnak tűnik. Diane Morgan zseniális, egy pillanatra sem esik ki a szerepéből, meg sem kérdőjelezed, hisz-e abban, amit kiejt a száján. Sokszor nagyon szatirikus, olyankor pedig kifejezetten igaz.
Így egyben az egész nem tetszett annyira. Körülbelül a második résztől már nem igazán találtam viccesnek… Néha izléstelen is.
Zseniális, nagyon kritikus, nagyon értelmes, nagyon ötletes.
Csak ajánlani tudom, aki szereti a szemfeltáró, szarkasztikus ismeretterjesztőket.
Történelem, leegyszerűsítve. Használhatnék egy erősebb kifejezést, ami ráillik azokra az emberekre, akiknek „sajátságos” elképzeléseik és elméleteik vannak a világról, de nem akarok udvariatlan lenni. Mert nagyjából így látják a világot azok, akik mindenféle „furcsaságban” hisznek, Philomena pedig az ő hangjuk és szemük, mert ennyire lebutítva még sosem láttam, hallottam semmit, ami ilyenformán átadná az ismereteket.
Diane Morgan zseniálisan adja a figurát, nem tudom hányszor kellett megcsinálni a felvételeket, mert szétröhögtem volna magamat a helyében. Szegény akadémikusokat elképesztően megizzasztották, egy-kettőn látszik is, hogy elgondolkodtak azon, hogy visszaadják-e a diplomájukat, vagy kiabáljanak-e a kedves hölggyel, de hát ilyen a brit hidegvér. A törit nagyon szépen összefoglalták, voltak benne egészen jó megállapítások is. Az interjúkkal sokszor bajban voltam, mert egy-két kérdéssel sikerült túlzásokba esni, de na, valahol a világon vannak olyanok, akik ennyire mélyen vannak és tényleg így gondolkodnak… Remélem az akadémikusoknak utólag elmondták, hogy az egész csak vicc volt, mert rajtuk látszott igazán, hogy kínosan érzik magukat.
Könnyen nézhető kis sorozat, de tartsunk szünetet, mert borzasztó tömény az egész, és a butaság sokszor fájdalmas.
Eszméletlenül fárasztó egyhuzamban végignézni, de annyira nem vészes. Számomra a „Death to 2020” és „Death to 2021” filmekben jobban működött (bár ott más volt a neve a karakternek, de ugyanezt hozta). Nem mondanám / írnám hogy nyerítettem a röhögéstől, de azért jó volt. Nem húzzák túl, pont elég ebből ennyi. Amit túlhúztak, az talán a Technotronic: kiváncsi lennék, mennyire ugrik meg így a bevételük. XD
fullba tolták a kretént. nem sikerült elhinnem, hogy itt egy okos ember hülyéskedik, így meg, hogy csak egy hülye okoskodik, nagyon kínos volt
valamiféle humoros köntösbe bújtatott ismeretterjesztő cucc szeretne lenni, de szerintem ebben a felületes, csapongó össze-visszaságban már azoknak sem lesz új információ, akik kijárták a 8 általánost, szóval nem tudom kiket szerettek volna megcélozni a hallatlan ismeretük terjesztésével a készítők
úgy rémlik ezeket a kottákat Sacha Baron Cohen már végigzongorázta, és bár már régen láttam azokat az interjúkat, de úgy emlékszem azok valóban viccesek voltak, nem ilyen erőltetett, kringé butaságok
egyébként egy ekkora karizmával és intellektussal megáldott műsorvezetőt akármelyik akkugyárból előtúrhattak volna, felesleges volt rá elkölteni a budget nagy részét.
Népszerű idézetek
The Greeks had an empire and the Chinese had an empire, but when most of us think of the word „empire”, we think of the big one, Star Wars. Or Rome. And this is history so it's Rome, I'm afraid. Its empire rose to supremacy under the leadership of Julius Caesar, the most notorious Roman until Polanski.
With its cowboys and guns and steam-train rides, America became known as the land of the free, which must have come as a surprise to all the slaves.
Philomena Cunk: I'm entering a cave, not by mistake or because I'm a wolf, but because I've been specifically asked to come here by the producers, to look at cave art.
Görögország […], ahol a civilizáció megszületett. Sok mai dolgunk ered az ókori görögöktől, például az orvoslás és az olíva, és sok olyan dolgot is feltaláltak, ami ma már nincs, például a demokráciát.
Philomena Cunk: Ancient people invented currency to make life on Earth easier but in doing so they inadvertently invented capitalism which is gonna kill everyone. Sorry, that's not a question, it's just something I've read on Twitter.
– Were numbers worth less back in ancient times or did they have the same value as now, only bigger?
– Numbers had the same value as they do now in ancient times, yeah. People still needed to count things.
– And did they have the same number of numbers as we do? You know, from 1 to 700, with 700 being the biggest number?
– 700 has never been the biggest number. You can count to as many as you like.
– No, no, I saw a thing on YouTube. After 700, numbers repeat. They just give them different names so you think they're still going up. Do you want me to send it to you?
Azt is mondhatnánk, hogy Jézus volt a cancel culture első celeb áldozata.
He was born in a humble stable which, ironically, isn't a stable environment for a baby, unless it's a baby donkey which, if records are to be believed, Jesus wasn't.
Philomena Cunk: Who are you?
Prof. Ian Borden: I’m Ian Borden Professor of Architecture at University College London.
Philomena: What is a building?
Prof. Borden: A building is anything that anyone has built.
Philomena: So my shoes are a building, then?
Philomena Cunk: But perhaps the most famous form of wrestling the Greeks invented was mental wrestling. Philosophy is basically thinking about thinking, which sounds like a waste of time because it is, although a philosopher might argue that that time they've wasted never existed in the first place, at which point you'd probably give up talking to them and open a packet of biscuits.