Sonnenschein értékelése


Sonnenschein

Fura film.
Mintha valami nagyon életigenlőt is szeretne mondani, de nem tudja kimondani….
Újra kell még néznem majd, hogy kiderítsem.
*
Kár volt újra megnézni.
Olyan mintha egy feladatot kellett volna megírni a könyv, a forgatókönyv kapcsán: néhány kulcsszó köré rendezve történetet kell keríteni, amiből könyv, majd a könyvből film lesz.
A kulcsszavak, kulcskifejezések pl. üzlet, kulturális különbségek az üzletben, életközepi válság, arab világ sajátosságai, idegen kultúra az arab világban, betegség, férfi-nő kapcsolat. Ám mintha a feladatot megoldó igazán egyik témakörre sem látna rá igazán és a saját vélelmei és klisék mentén tömködné be a lyukacsos történet-falat téglákkal.
Valószerűtlen helyzetek és párbeszédek, fura történet, feledhető alakítások, viszont igen igényes képi megjelenítés.
Nem hiszem, hogy ez utóbbi elég ahhoz, hogy jó legyen egy film. Nem értem, miért mondott igent erre a filmre Tom Hanks.


Hologram a királynak (2016)

Hologram a királynak (2016)

Alan Clays egy frusztrált, küszködő üzletember, aki most Szaúd-Arábiába utazik, hogy a királynak bemutasson és eladjon egy látványos IT technológiát. Az arab államban azonban nem megy minden könnyen, a férfinek meg kell küzdenie a végtelen mértékű közel-keleti bürokráciával, illetve amikor vezetője az első reggel azt vizsgálja, került-e robbanószer az autójára, kezdi Clays is kényelmetlenül érezni magát.