A háromszáz éves ember egy időutazás története, s bár az időgép ebben a filmben az álom, és az időutazás nem a jelenből a jövőbe vezet, mint Wells Időgép című regényében, nem is a jelenből a múltba, mint Herczeg Ferenc Szíriuszában és annak filmváltozatában. Hősünk a múltból a jelenbe, a 17. századból a 20. század második évtizedébe, a film készülésének idejébe kerül át, ott keresi és találja meg az imádott nőt, aki a 17. században nem lehetett az övé.
lakatoszoltan01 értékelése
Az eredeti film elveszett, így azt megnézni nem igen fogja senki. Azonban maradt a filmből egy fotóalbum, melyet a Magyar Nemzeti Filmalap összeállított egy pár perces ismertetőfilmmé. Az jól kivehető, hogy ez a kevés kép nem fedi le a teljes sztori, mivel 3 felvonásos bohózat lenne. De nagy körvonalakban egy elég eszeveszett sztorit ad. A „színészek” elég ismertek vagy nemesek, a forgatási helyszín Budapest. A film zárása, ha hihetünk a kisfilmnek, akkor furán bugyuta, mert míg a hősszerelmes az időben előre kerül, addig szerelme miért él szintén 300 évet. De ezt nem tudhatjuk…
A legsajnálatosabb a film elvesztében, hogy biztosan sok felvétel volt Budapestről is, mivel elég sok közlekedési eszközt alkalmaztak.
A kisfilm itt nézhető meg:
https://www.youtube.com/watch…
Jó szórakozást, akinek van 10 perce!