Támadóerő (2006) 4

Marshall Lawson egy hidegvérű és látszólag véletlenszerű támadás során elveszíti elit kommandóját. A brutális öldöklés szokatlan körülményei felkeltik a gyanúját, és a saját szakállára nyomozni kezd az ügyben. Hamarosan egy szupertitkos katonai akció nyomaira bukkan, és ezzel kimondja maga… [tovább]

Szereposztás

Steven SeagalMarshall Lawson
David KennedyDwayne
Adam CroasdellAroon

Várólistára tette 1


Kiemelt értékelések

Tony_Soprano 

Az alábbiakban a történet részletezése olvasható, tehát SPOILER következik végig!

Mikor nekiültem a filmnek még nem sejtettem, hogy a végére a Támadóerő lesz a szegény ember Underworldje, a kelet-európai Penge, és a balkáni A lény, egy moziba sűrítve. Seagal a filmplakáton látható szétfotosoppolt önmagával ellentétben a filmben bizony nem túl jó kiállású, de azért a hosszú Mátrix-bőrkabát itt is előkerül.

A sztoriban a gonosz strici aki egyben biomérnök is, néhány luxusprostival együtt azt a tervet forralja, hogy megmérgezi Párizs lakosait egy újfajta droggal, amitől a páciens hiperagresszívvá válik és vertikálisan pislog. A drogot természetesen a hadsereg akarta bevetni, de mivel a szer a gonosz stricinél köt ki, így muszáj kiiktatni a delikvenst. A biomérnök/strici balszerencséjére egyik luxusprosti barátnőjét felszedi Seagal három fiatal újonca, akik felviszik a nőt egy hotelszobába, de a csaj a túltolt drog miatt agressziónak minősíti a szexuális közeledést, ezért kinyírja mindhárom srácot, elindítva ezzel az események láncolatát.

Seagal, akinek filmbeli neve Marshall Lawson(!) bepipulva a három seggfej újonc lemészárlásán, elkezdi felgöngyölíteni a szálakat, melyben segítségére van régi katonacimborája és egy fiatal ügynöknő, akivel Seagal a múltban kavart. Együttes erővel elkapják a három srác gyilkosát, akire Seagal rábont egy minimum féltonnás vaslétrát, de a csaj ezt túléli, ezért leszíjazzák és Seagal vallatni kezdi, ami annyiból áll, hogy megfenyegeti, hogy ha nem beszél, akkor a kezére csatolható Bloodrayne-szerű pengével megöli. A csaj megijed, és beszélni kezd, Seagal öreg cimborája pedig megjegyzi, hogy Marshall jó vallató. Hirtelen a leszíjazott prostiban dolgozni kezd a drog és megpróbál kiszabadulni, de Seagal kipróbálja rajta a Bloodrayne-pengéket.

A nyomozás folytatódik. A szálak ugye egyre feljebb vezetnek, így Seagal nemkívánatossá válik a drogprogram kiötlői, valamint egy amerikai admirális(!) szemében. Az admirális egyik (gaz)embere, az admirális tudta nélkül halálosztagot küld Seagalékra, ami nem jó ötlet, tekintve, hogy Seagalék lenullázzák a teljes csapatot. Mikor a gazember közli az admirálissal, hogy saját szakállára cselekedett, az admirális egy irgum-burgummal elintézi a kérdést. Mivel egy osztagnyi ember kiiktatásának nincs semmilyen retorziója, ezért az admirális és Seagalék szövetkeznek, hogy a gonosz biomérnök/stricit és csapatát kiiktassák, mert ők időközben három embert is kinyírtak és ez viszont már megtorolandó, nem úgy, mint a Seagalék által kinyírt tizeniksz katona halála.

Az admirális és Seagal egy kisebb hadsereggel együtt elindul a strici és a szuperdroggal feltöltött luxusprostik főhadiszállására, ami helyileg egy kis francia falu katedrálisában van. Egy egész erős katonai apparátussal a háta mögött Seagal és a katonák a faluba érve átvizsgálják a helyi lakosok szemét, hogy vertikálisan pislognak-e. Aki igen, azt megölik, majd ezután levonulnak a katedrális alatti kriptába, hogy olcsó vámpírosdit és ándörvörldöset játszanak. Miután a gonosz stricit kinyírták, Seagal cicacharcba kezd a főgonosz luxusprostival, akinek ezidáig talán ha fél percnyi jelenléte volt a filmben. A luxusprosti erős, de nem eléggé: Seagal apánk ütései elől nem menekülhet. Halála pillanatában a drog elhagyja a testét, így a csaj tulajdonképpen ártatlanul lép át a túlvilágra. A bunyó végeztével Seagal nyugtázza, hogy az ügynökcsaj, akivel kavart és öreg katonacimborája is életüket adták a harcban, majd a Nabu nevű ázsiai katonával autóba ül és elhajt a helyszínről.

A filmzenében helyenként ismerős dallamokra lelhetünk, hiszen a zeneszerző túlságosan is erősen tudtunkra adja, hogy Horner Aliens albumán és a Phantasm főtémáján szocializálódott. Az pedig, hogy hiába folyik patakokban a vér mindenkiről, Seagalon a film végén sincs egy karcolás sem, mára a mítosz része.


Hasonló filmek címkék alapján