Musical Arslan Senki (2019) 1

ミュージカル「アルスラーン戦記」
154' · japán · fantasy, történelmi, musical, színházi felvétel

Tanaka Yoshiki eredeti regénysorozata alapján, amelyet Amano Yoshitaka illusztrált, a címadó Arslanra, a Pars Királyság örökösére összpontosít, aki kezdetben vonakodik a hadügyektől és a vezetéstől. Amikor a szomszédos Lusitania nemzet megtámadja a parsi hadsereget, Arslan apja, Andragoras… [tovább]

Képek 8

Szereposztás

Kizu TsubasaArslan
Katou ShouDaryun
Saito ShuusukeNarsus
Kumagai KaitoElam
Yamada James TakeshiGieve
Tatemichi RionaFarangis
Iwato ChiharuAlfreed
Murata YoujiroKishward
Uchibori KatsutoshiKharlan
Takikawa KoudaiZandeh

További szereplők

Musical Arslan Senki (2019)
Rendező
Forgatókönyvíró
Zeneszerző

Ennek a feldolgozása

Arslan Senki (2015–2015)
Arslan Senki (2015–2015)

Várólistára tette 1


Kiemelt értékelések

Netta88 

Mivel nemrég néztem meg az animét, így egész friss az élmény, elég jól emlékszem a cselekményre, a szereplőkre, a történetre. Azt gondoltam, hogy nem fogják az egész animét adaptálni, azt hogy még az első évadot sem, és azt is, hogy ki fognak hagyni egy-két dolgot, szereplőt, de azt nem gondoltam, hogy pont Étoilet hagyják ki, mert hát a lustaniai oldalról ő egy fontos szereplő volt, fontos szerepet játszott Arslan életében, döntéseiben. Szóval ez egy kicsit szíven ütött. Egyébként szinte az összes lustaniait kihagyták a sztoriból – a császárt, aki egyből beleszeret Tahaminébe, az öccsét, aki át akarja venni az uralkodótól a hatalmat – egyedül Bodin maradt meg (hála az égnek -.-) illetve pár nevenincs katona. Szóval az egész történet tulajdonképp Arslanra és Hilmesre koncentrál.
A darab bemutatja Arslan első csatáját, ahogy menekülni kényszerül Daryunnal, majd találkozik Narsusal és Elammal, később az Ecbatani események után Gieve és Farangis is csatlakozik hozzájuk, majd a Peshawarba vezető úton elszakadva egymástól Alfreed is előkerül. Eközben Hilmest is láthatjuk, ahogy tervezgeti, hogy teljesítse be a bosszúját. Majd Peshawarnál össze is futnak és kiderül, hogy ki ő valójában, Arslan elhatározza, hogy visszafoglalja Ecbatanát, és tulajdonképp ezzel van vége a darabnak.
Nagyon jól megoldották a csatajeleneteket azzal a pár statisztával, és a jelmezek is nagyon szépek, karakterhűek voltak, viszont a színészi játék egyáltalán nem volt kiemelkedő.
Hilmesből hiányzott a düh, ami éltette a bosszúvágyát. Kedvelem Imari Yuu-t, de ezt a szerepet nem érezte át. Amikor pedig levette a maszkot a sminkje sem volt elég meggyőző, hogy már pedig neki leégett a fél arca…
Arslan szerintem túl kétségbeesett volt néhány jelenetnél, ami szintén nem volt rá jellemző. Gondolok itt arra, hogy például, amikor Hilmes megvágta a karját, és amikor realizálta, hisztérikus rohamot kapva markolászni kezdte… Emellett sokszor az empátia sem jött át, megvoltak a jelenetek (már, ami megmaradt így, hogy sokat ki is vettek), de valahogy mégsem éreztem a belőle áradó empátiát; és sokszor inkább gyerekesnek éreztem a karakterét.
Daryun sem volt az igazi, neki sem volt olyan a kisugárzása, amilyennek lennie kell, de ettől független nem volt rossz.
Narsussal úgy nem volt bajom, szerintem ő sem volt rossz. Szép volt az énekhangja is, és jót mosolyogtam az Alfreeddal közös jelenetén – ami az animében egyébként idegesített. Alfreed itt sokkal elviselhetőbb volt, talán mert nem szerepelt annyit.
Elam szintén jó volt, szerintem az egyik legjobb.
Farangis is jó volt, karakterhű, meg volt a kisugárzása is, ahogy az animében is, bár a Gieve-vel való találkozásnál a jelenet vége felé kezdte már kicsit túltolni – ez talán a koreográfiának köszönhető és nem a színésznőnek.
Szándékosan hagytam utoljára Gievet, mert abszolút kedvenc volt, ő volt a legkarakterhűbb, ő alakított a legjobban, és – Hilmes mellett – énekelni is ő énekelt a legjobban (ami egy bárdtól azért elvárható :D). Meglepett egyébként Yamada James Takeshi, mivel még egy olyan szerepben sem láttam, ahol énekelnie kellett.
A többi szereplő közt is voltak jobbak illetve rosszabbak, és bár Andragoras és Tahamine nem sokat szerepeltek, épp ezért nem is kaptak külön színészt, hanem a statiszták valamelyike alakította őket, de talán pont emiatt vagy nem tudom, de eléggé csalódás volt mindkettő. Andragorasból is hiányzott az a kisugárzás, amitől félelmetes és visszataszító lesz, illetve Tahamine jelleme sem tükrözte királynői mivoltát. Kahrlan és a többiek viszont jók voltak.
A dalok nem voltak rosszak, de különösebben egyik sem ragadott meg igazán. Összességében pedig egy egészen jó adaptáció, és ajánlom azoknak, akik szerették az animét illetve szeretik a történelmi musicaleket.


Hasonló filmek címkék alapján